Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Do Poličky zamířila Singrovka i Líza

Do Poličky zamířila Singrovka i Líza

13.6.2016 – autor: MARTIN HARÁK

Už 120. výročí oslavila v sobotu 21. května regionální dráha ze Svitav do Poličky. Na trati bylo v provozu několik historických vlaků, které se průběžně potkávaly na poličském nádraží, kde byl k dispozici bohatý doprovodný program a podobně jako ve Svitavách i výstava lokomotiv.

Do Poličky zamířila Singrovka i Líza

Největšími magnety, zvláště pro fotografy, se stala parní lokomotiva 423.009 z roku 1922, přezdívaná Líza, a také motorový vůz řady M 240.0 zvaný Singrovka. Hlavním bodem programu byly právě jízdy s Lízou a soupravou sestavenou z historických vozů bývalé třetí třídy. V soupravě, doprovázené vlakovým personálem ve stejnokrojích ze třicátých let dvacátého století, byl zařazen i vůz s fungujícím úřadem vlakové pošty. Slunečné počasí vylákalo na výlet stovky lidí, kteří si mohli vyzkoušet ještě další historický vlak v čele s dieselovým strojem T 444.1 a také nejmodernější jednotku RegioShark, která na této trati běžně nejezdí. 


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha

22.11.2022 - Pražské Centrální dispečerské pracoviště (CDP) Správy železnic zprovoznilo v budově na Balabence nový dispečerský sál pro obsluhu části 4. tranzitního železničního koridoru. Momentálně slouží k dálkovému ovládání provozu… »

U Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhyU Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhy

20.11.2022 - Na výročí republiky byla v podřipské Račiněvsi vysazena Alej sira Nicholase Wintona. Připomíná člověka, který ve vší skromnosti a neokázalosti dokázal v roce 1939 před zvůlí nacistického režimu zachránit z Československa 669… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika