Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Do Osoblahy opět jezdí pravidelné vlaky

Do Osoblahy opět jezdí pravidelné vlaky

5.2.2023

Po více než sedmi měsících se na úzkokolejnou dráhu z Třemešné ve Slezsku do Osoblahy vrátily pravidelné vlaky Českých drah. První spoj vyjel ve čtvrtek 26. ledna krátce před šestou hodinou ranní z Osoblahy a ukončil tak dlouhé období, kdy zde fungovala pouze náhradní autobusová doprava.

Do Osoblahy opět jezdí pravidelné vlaky

Na trati zhruba od půlky června loňského roku jezdily příležitostně jen nostalgické parní vlaky místní společnosti Osoblažská úzkorozchodná dráha. Cestující se tak po dlouhé pauze mohli svézt opraveným vozem Balm, který prošel i částečnou rekonstrukcí interiéru. Sedačky jsou čerstvě pře-čalouněny, na podlaze je položeno nové lino a ve voze je rovněž nové obložení. Obce podél trati také v minulostí vyjádřily zájem provoz na trati převzít.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika