Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Do Olomouce zamířily legendární Bobiny

Do Olomouce zamířily legendární Bobiny

14.9.2023

České dráhy připravily na druhý srpnový víkend akci pro fanoušky železniční historie. V olomouckém depozitáři ČD Muzea si daly dostaveníčko nejstarší elektrické lokomotivy pro stejnosměrný napájecí systém 3 000 V řady E499.0, tedy legendární Bobiny. Oslavy připomněly 70. výročí od vyrobení první z nich a 65. výročí od vyrobení poslední, tedy sté Bobiny pro tehdejší ČSD.

Do Olomouce zamířily legendární Bobiny

Součástí srazu byl bohatý doprovodný program včetně jízd zvláštních vlaků. Už v pátek 11. srpna vyrazil z Prahy do Olomouce protokolární rychlík v čele se strojem E 499.042, který táhl historickou soupravu Ostravan s jídelním vozem. Hlavní část programu v Olomouci se odehrála v sobotu, kdy návštěvníci mohli v prostorách olomouckého depozitáře ČD Muzea zhlédnout výstavu oslavenkyň i dalších historických strojů ze sbírek ČD. Vrcholem setkání  byl zvláštní mezinárodní expres z Olomouce do Popradu a zpět. Tímto historickým vlakem se zájemci mohli naposledy projet po staré trati pod Tatrami.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

Do Polska pohodlně vlaky Českých drah Do Polska pohodlně vlaky Českých drah

11.6.2024 - Podle statistik je Polsko jednou z nejvíce navštěvovaných zemí v Evropě. A těší se zájmu i u českých turistů, jejichž počty rekordně rostou i letos. Polsko nabízí kromě příznivé cenové hladiny i vysokou úroveň služeb,… »

ČD spustily novou kampaň na ekologické cestování vlakemČD spustily novou kampaň na ekologické cestování vlakem

9.6.2024 - Víte, jak ušetřit 44,68 kg CO2? Stačí si pro cestu mezi Prahou a Ostravou vybrat vlak místo automobilu. Právě na zdůraznění ekologického aspektu cestování vlakem se zaměřila nová marketingová kampaň Českých drah, se kterou se od… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika