Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Do okolí Prahy vyjel vršovický Čtyřkolák

Do okolí Prahy vyjel vršovický Čtyřkolák

20.9.2021 – autor: JOSEF HOLEK

V Posázaví a také v okolí Prahy se železnice vrátila do dob, kdy vládl parní provoz. Stalo se tak v rámci série jízd nostalgických výletů s názvem Párou Posázavím a Párou Prahou. Uskutečnily se o posledním prázdninovém víkendu a nenechaly si je ujít stovky cestujících. Velká část z nich využila nákupu jízdenky přes náš e-shop, což je u nostalgických jízd novinka.

Do okolí Prahy vyjel vršovický Čtyřkolák

Velká část z nich využila nákupu jízdenky přes náš e-shop, což je u nostalgických jízd novinka. Hlavní roli vždy hrála souprava historických vozů v čele s parní lokomotivou Čtyřkolák (434.2186). V sobotu se tato souprava vypravila ze smíchovského nádraží přes Davli do Týnce nad Sázavou, cestu zpět absolvovala přes Čerčany a Senohraby. V neděli se pak mohli výletníci svézt po tradiční okružní trase z pražského smíchovského nádraží Prokopským údolím přes Rudnou u Prahy do Hostivice a dále přes Prahu-Zličín po Pražském Semmeringu, ze kterého se mohli kochat výhledy na hlavní město, zpět na Smíchov. Série parních jízd se Čtyřkolákem se letos uskuteční ještě o víkendu 9. a 10. října.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Na obnovu vozidel půjde více penězNa obnovu vozidel půjde více peněz

27.5.2022 - Ministerstvo dopravy vyhlásilo výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021 až 2023. Ministerstvo financí nedávno schválilo a navýšilo roční rozpočet na pět milionů korun. »

Do Velimi dorazila na testování jednotka StadlerDo Velimi dorazila na testování jednotka Stadler

26.5.2022 - Do areálu Zkušebního centra VUZ ve Velimi počátkem dubna dorazila elektrická jednotka Stadler s alternativním pohonem z baterií Flirt3 BEMU2 SH. Technické řešení elektrické jednotky od švýcarského výrobce Stadler vychází z… »

Přímý spoj Českých drah nově zamíří až do FlensburguPřímý spoj Českých drah nově zamíří až do Flensburgu

25.5.2022 - České dráhy od 12. června rozšíří přímé vlakové spojení Praha – Hamburg až do severoněmeckého Flensburgu na německo-dánské hranici. Provoz vlaku dopravce zajišťuje ve spolupráci s Deutsche Bahn. Vlak bude jezdit denně. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika