Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Do Netolic opět vyjel osobní vlak ČD

Do Netolic opět vyjel osobní vlak ČD

20.12.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Dvě spojené motorové jednotky řady 814 Českých drah vyjely coby zvláštní Lucerničkový vlak z Českých Budějovic do Netolic.

Do Netolic opět vyjel osobní vlak ČD

Podle Pavla Kosmaty z českobudějovického Regionálního obchodního centra ČD si více než dvě stovky cestujících, zejména pak rodiny s dětmi, vyjely vychutnat předvánoční atmosféru tohoto malebného jihočeského městečka. Návštěvníci se mohli těšit například z tradičního řemeslného jarmarku, příjezdu Paní Zimy, příletu anděla a pouštění balonků s přáníčky Ježíškovi. Lucerničkový vlak zároveň vyjel na úsek z Dívčic do Netolic, kde není provozovaná pravidelná osobní doprava více než osm let. Ani v nadcházejícím jízdním řádu se s návratem vlaků nepočítá.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 4.5

Další články této rubriky

Ministerstvo dopravy rozdělí peníze na opravy historických vozidelMinisterstvo dopravy rozdělí peníze na opravy historických vozidel

19.3.2023 - Ministerstvo dopravy vyhlásilo výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021 až 2023. Podpora přispívá k zachování technického a kulturního dědictví České republiky a rezort ji vyhlašuje… »

Verdikt o mostu pod Vyšehradem padne do konce rokuVerdikt o mostu pod Vyšehradem padne do konce roku

17.3.2023 - Rozhodnutí o budoucnosti železničního mostu přes Vltavu mezi pražským Podskalím a Smíchovem by podle ministra dopravy Martina Kupky mělo padnout do konce roku. Most je dlouhodobě ve špatném stavu. »

Zaměstnance ČD v Hradci Králové čeká stěhováníZaměstnance ČD v Hradci Králové čeká stěhování

15.3.2023 - Administrativní zaměstnanci Českých drah v Hradci Králové se v brzké době přemístí do nových prostor. Stěhovat se budou ze svého stávajícího sídla ve výpravní budově nádraží do v současnosti nevyužívaného objektu v majetku… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika