Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Do modernizace vozidlového parku ČD investují miliardy

Do modernizace vozidlového parku ČD investují miliardy

15.10.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Budoucnost regionální dopravy. To bylo téma, které na zasedání Komise dopravy Asociace krajů ČR, konaném ve Zkušebním centru VUZ u Cerhenic, prezentoval náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Jiří Ješeta.

Do modernizace vozidlového parku ČD investují miliardy

Na tuto oblast se zaměřil zejména z pohledu obnovy kolejových vozidel, ať již probíhající, či budoucí. Připomněl, že ČD už ve spolupráci s kraji objednaly nebo objednají až dvě stovky nových vlaků. Ty vyjedou na tratě v letech 2021 až 2026. ČD dojednaly výrobu 66 motorových jednotek (rámcová smlouva počítá až se 160 vlaky) u polské Pesy nebo desítek dvou- a třívozových elektrických jednotek RegioPanter u Škody Transportation. Celkově bude  obnova vozidlového parku regionální dopravy stát pětadvacet miliard korun. Do ceny jsou započítány náklady na pořízení nových vlaků i modernizace starších. Dopravce připravuje vypsání soutěží na dodání nové techniky, např. elektrických dvoupatrových jednotek pro čtyři stovky cestujících. 


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

Zákazníci ČD mohou využít cyklověž v Milovicích Zákazníci ČD mohou využít cyklověž v Milovicích

29.11.2021 - K úschově kol na nádraží v Milovicích nově slouží cyklověž. Zákazníci ČD s platnou aplikací na In Kartě mohou využít výhodné ceny úschovného. Prvních 24 hodin je zdarma, za každý další den platí jen 5 korun. »

Stipendisté ČéDésu mají jistou kariéruStipendisté ČéDésu mají jistou kariéru

26.11.2021 - České dráhy přijímají přihlášky do Stipendijního programu ČéDés průběžně celý rok a hlásit se mohou studenti ze všech středních škol se zaměřením na obory uplatnitelné u ČD. Vybraným žákům dopravce ušetří peníze a… »

Podzimní setkání motoráků ozdobila znovuzrozená Slovenská strelaPodzimní setkání motoráků ozdobila znovuzrozená Slovenská strela

25.11.2021 - Legendární motorový vůz M 290.002 Slovenská strela se stal největším lákadlem setkání motorových vozů, které v říjnu hostilo ČD Muzeum v Lužnéu Rakovníka. K vidění tu však byly i další technické skvosty nebo stroje, které… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika