Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Do modernizace vozidlového parku ČD investují miliardy

Do modernizace vozidlového parku ČD investují miliardy

15.10.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Budoucnost regionální dopravy. To bylo téma, které na zasedání Komise dopravy Asociace krajů ČR, konaném ve Zkušebním centru VUZ u Cerhenic, prezentoval náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Jiří Ješeta.

Do modernizace vozidlového parku ČD investují miliardy

Na tuto oblast se zaměřil zejména z pohledu obnovy kolejových vozidel, ať již probíhající, či budoucí. Připomněl, že ČD už ve spolupráci s kraji objednaly nebo objednají až dvě stovky nových vlaků. Ty vyjedou na tratě v letech 2021 až 2026. ČD dojednaly výrobu 66 motorových jednotek (rámcová smlouva počítá až se 160 vlaky) u polské Pesy nebo desítek dvou- a třívozových elektrických jednotek RegioPanter u Škody Transportation. Celkově bude  obnova vozidlového parku regionální dopravy stát pětadvacet miliard korun. Do ceny jsou započítány náklady na pořízení nových vlaků i modernizace starších. Dopravce připravuje vypsání soutěží na dodání nové techniky, např. elektrických dvoupatrových jednotek pro čtyři stovky cestujících. 


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

Na obnovu vozidel půjde více penězNa obnovu vozidel půjde více peněz

27.5.2022 - Ministerstvo dopravy vyhlásilo výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021 až 2023. Ministerstvo financí nedávno schválilo a navýšilo roční rozpočet na pět milionů korun. »

Do Velimi dorazila na testování jednotka StadlerDo Velimi dorazila na testování jednotka Stadler

26.5.2022 - Do areálu Zkušebního centra VUZ ve Velimi počátkem dubna dorazila elektrická jednotka Stadler s alternativním pohonem z baterií Flirt3 BEMU2 SH. Technické řešení elektrické jednotky od švýcarského výrobce Stadler vychází z… »

Přímý spoj Českých drah nově zamíří až do FlensburguPřímý spoj Českých drah nově zamíří až do Flensburgu

25.5.2022 - České dráhy od 12. června rozšíří přímé vlakové spojení Praha – Hamburg až do severoněmeckého Flensburgu na německo-dánské hranici. Provoz vlaku dopravce zajišťuje ve spolupráci s Deutsche Bahn. Vlak bude jezdit denně. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika