Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Do ČD Muzea v Lužné dorazily nízké i vysoké Tatry

Do ČD Muzea v Lužné dorazily nízké i vysoké Tatry

11.8.2022

Do ČD Muzea v Lužné u Rakovníka o víkendu 16. a 17. července dorazily malé i velké exempláře nákladních a osobních automobilů, které kopřivnická firma za svou bohatou historii vyrobila.

Do ČD Muzea v Lužné dorazily nízké i vysoké Tatry

Patrně největší pozornosti se u dospělých návštěvníků těšil dakarský speciál Tatra 815 „Puma“, se kterým na slavné rallye třikrát triumfoval Karel Loprais. Menší návštěvníci zase oceňovali menší stroje. Mezi četnými modely vynikala zejména plně funkční hasičská Tatra 148 v měřítku 1:3, která zkropila nejeden drážní exponát. Svou trochou přispěli i „domácí“ – na trať z Lužné do Krupé se několikrát během víkendu vydal populární Hurvínek, tedy ikonický motorový vůz řady M131. Stovky jeho exemplářů ve své době prakticky opanovaly československé lokálky. Pokud jste akci minuli, další příležitost zhlédnout to nejlepší z produkce Tatry bude opět za rok.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

Do Polska pohodlně vlaky Českých drah Do Polska pohodlně vlaky Českých drah

11.6.2024 - Podle statistik je Polsko jednou z nejvíce navštěvovaných zemí v Evropě. A těší se zájmu i u českých turistů, jejichž počty rekordně rostou i letos. Polsko nabízí kromě příznivé cenové hladiny i vysokou úroveň služeb,… »

ČD spustily novou kampaň na ekologické cestování vlakemČD spustily novou kampaň na ekologické cestování vlakem

9.6.2024 - Víte, jak ušetřit 44,68 kg CO2? Stačí si pro cestu mezi Prahou a Ostravou vybrat vlak místo automobilu. Právě na zdůraznění ekologického aspektu cestování vlakem se zaměřila nová marketingová kampaň Českých drah, se kterou se od… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika