Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Diskutovali o elektromobilitě na železnici

Diskutovali o elektromobilitě na železnici

25.10.2019 – autor: MARTIN HARÁK

V konferenčním sále zámku ve Žďáru nad Sázavou se v první polovině října uskutečnil 10. ročník tradiční mezinárodní konference pořádané Českými drahami ve spolupráci s řadou subjektů v čele s Dopravní fakultou Jana Pernera Univerzity Pardubice a Krajem Vysočina.

Diskutovali o elektromobilitě na železnici

Za Kraj Vysočina hosty pozdravil hejtman Jiří Běhounek, který společně s pardubickou univerzitou současně převzal záštitu nad letošní konferencí. Ta se věnovala elektromobilitě na železnici a různým alternativním bezemisním pohonům. Elektromobilita se stává jednou z významných výzev pro další dekádu 21. století. Jak v případě osobní, tak i nákladní dopravy se více či méně diskutované téma postupně přesouvá z akademické scény do oblasti průmyslu a praktického využití v reálném životě. Témata, o nichž diskutovali odborníci z ČR, Rakouska a Německa, se týkala mj. připravované konverze napěťové soustavy na systém 25 kV a dalších projektů,  jako je elektrizace tratí či dojezdnost jednotlivých druhů elektrické trakce a vliv různých napájecích soustav při využití alternativních zdrojů ve vozidlech.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika