Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Diskutovali o elektromobilitě na železnici

Diskutovali o elektromobilitě na železnici

25.10.2019 – autor: MARTIN HARÁK

V konferenčním sále zámku ve Žďáru nad Sázavou se v první polovině října uskutečnil 10. ročník tradiční mezinárodní konference pořádané Českými drahami ve spolupráci s řadou subjektů v čele s Dopravní fakultou Jana Pernera Univerzity Pardubice a Krajem Vysočina.

Diskutovali o elektromobilitě na železnici

Za Kraj Vysočina hosty pozdravil hejtman Jiří Běhounek, který společně s pardubickou univerzitou současně převzal záštitu nad letošní konferencí. Ta se věnovala elektromobilitě na železnici a různým alternativním bezemisním pohonům. Elektromobilita se stává jednou z významných výzev pro další dekádu 21. století. Jak v případě osobní, tak i nákladní dopravy se více či méně diskutované téma postupně přesouvá z akademické scény do oblasti průmyslu a praktického využití v reálném životě. Témata, o nichž diskutovali odborníci z ČR, Rakouska a Německa, se týkala mj. připravované konverze napěťové soustavy na systém 25 kV a dalších projektů,  jako je elektrizace tratí či dojezdnost jednotlivých druhů elektrické trakce a vliv různých napájecích soustav při využití alternativních zdrojů ve vozidlech.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

ČD opět uspěly v anketě Nejdůvěryhodnější značka 2023ČD opět uspěly v anketě Nejdůvěryhodnější značka 2023

6.12.2023 - České dráhy po roce opět zvítězily v anketě Nejdůvěryhodnější značka 2023, a to v kategorii Poskytovatel dopravních služeb. Dopravce tak obhájil loňské vítězství a celkově už v této anketě posbíral šest cen. ČD zvítězily… »

V Olomouckém kraji vyrazil do provozu osmý RegioPanterV Olomouckém kraji vyrazil do provozu osmý RegioPanter

5.12.2023 - České dráhy od společnosti Škoda Group převzaly a uvedly do pravidelného provozu již osmý vlak RegioPanter řady 640.2. Nová jednotka určená pro tratě Olomouckého kraje nese označení 640.214. Poprvé jednotka vyjela 15. listopadu… »

Vectrony zamířily na západ Čech a na MoravuPřevzali jsme letošní devátý a desátý Vectron

4.12.2023 - České dráhy v říjnu převzaly další dvě lokomotivy Siemens Vec­tron od leasingové společnosti RSL. Letos už zbývají dodat poslední dva plánované stroje. Jejich předání je plánované na prosinec. V roce 2024 poskytne společnost… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika