Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Děti slavily na Smíchově i v Lužné

Děti slavily na Smíchově i v Lužné

12.7.2022

České dráhy společně s PID a dalšími partnery připravily na první červnovou sobotu zábavný program v rámci Pražského dopravního dne dětí. Centrem dění se stalo pražské smíchovské nádraží.

Děti slavily na Smíchově i v Lužné

Návštěvníci se mohli projet parním vlakem v čele s lokomotivou Všudybylka, jež svezla cestující ze Smíchova přes hlavní nádraží do Holešovic a zpět, nebo historickým motoráčkem Hurvínek. Připravené byly i projížďky historickou tramvají či autobusem. Zájemci si vyzkoušeli jízdu na pákové drezíně spolku Železnice Česká Sibiř. Moderní vozidla měla zastoupení v podobě motorové jednotky Stadler RS1, která vyrazila během soboty celkem sedmkrát ze Smíchova přes Hlubočepy a Holyni do Řeporyjí a zpět. Lidé si rovněž prohlédli výstavu železničních kolejových vozidel a modelové kolejiště. Ve stejný den mohli fandové železnic vyrazit také do ČD Muzea v Lužné u Rakovníka, kde organizátoři přichystali Rodinný den s bohatým doprovodným programem. Zájemci se sem svezli retro soupravou složenou z vozů z 80. let v čele s motorovou lokomotivou Bardotka T 478.1008. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

Vlak Lemkin připomněl genociduVlak Lemkin připomněl genocidu

27.5.2023 - České dráhy společně s Centrem studií genocid Terezín a dceřinou společností ČD Cargo zahájily na konci dubna na pražském Masarykově nádraží projekt Vlak Lemkin. Ten byl vypraven u příležitosti 75. výročí přijetí Úmluvy o… »

ČD předvedly zázemí odstavného nádraží v PrazeČD předvedly zázemí odstavného nádraží v Praze

25.5.2023 - Dvě hodiny poutavého výkladu představily zástupcům médií fungování střediska údržby v pražské Michli, které spadá pod Oblastní centrum údržby Střed Českých drah. Cílem bylo zejména seznámit novináře s úskalími údržby… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika