Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Císařský vlak zpozdily neukázněné ovce

Císařský vlak zpozdily neukázněné ovce

8.9.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Šlechtična 475.179 v čele zvláštního vlaku vyrazila poslední srpnovou sobotu z Děčína do Kadaně na tamní Císařské slavnosti. Císařský vlak jel tradičně přes Ústí nad Labem, Teplice, Most a Chomutov. V pětivozové soupravě byly zařazeny vozy řad Bai, Aa a WLAB jako doprovodný.

Císařský vlak zpozdily neukázněné ovce

Na tuto akci dopravuje tento skvěle udržovaný stroj návštěvníky oslav spolehlivě již řadu let, tentokrát však cestující potkalo bezmála hodinové zpoždění.  Mezi Bílinou a Oldřichovem u Duchcova totiž předchozí vlak narazil do stáda ovcí. Byť později, ale bezpečně Šlechtična přivezla do Kadaně stovky návštěvníků, další naopak odvezla do chomutovského depozitáře Národního technického muzea na setkání parních lokomotiv řady 475.1


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika