Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Císařský vlak zpozdily neukázněné ovce

Císařský vlak zpozdily neukázněné ovce

8.9.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Šlechtična 475.179 v čele zvláštního vlaku vyrazila poslední srpnovou sobotu z Děčína do Kadaně na tamní Císařské slavnosti. Císařský vlak jel tradičně přes Ústí nad Labem, Teplice, Most a Chomutov. V pětivozové soupravě byly zařazeny vozy řad Bai, Aa a WLAB jako doprovodný.

Císařský vlak zpozdily neukázněné ovce

Na tuto akci dopravuje tento skvěle udržovaný stroj návštěvníky oslav spolehlivě již řadu let, tentokrát však cestující potkalo bezmála hodinové zpoždění.  Mezi Bílinou a Oldřichovem u Duchcova totiž předchozí vlak narazil do stáda ovcí. Byť později, ale bezpečně Šlechtična přivezla do Kadaně stovky návštěvníků, další naopak odvezla do chomutovského depozitáře Národního technického muzea na setkání parních lokomotiv řady 475.1


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

Vlak Lemkin připomněl genociduVlak Lemkin připomněl genocidu

27.5.2023 - České dráhy společně s Centrem studií genocid Terezín a dceřinou společností ČD Cargo zahájily na konci dubna na pražském Masarykově nádraží projekt Vlak Lemkin. Ten byl vypraven u příležitosti 75. výročí přijetí Úmluvy o… »

ČD předvedly zázemí odstavného nádraží v PrazeČD předvedly zázemí odstavného nádraží v Praze

25.5.2023 - Dvě hodiny poutavého výkladu představily zástupcům médií fungování střediska údržby v pražské Michli, které spadá pod Oblastní centrum údržby Střed Českých drah. Cílem bylo zejména seznámit novináře s úskalími údržby… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika