Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Chrudimské lokálky oslavily 120 let

Chrudimské lokálky oslavily 120 let

29.10.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Ani deštivé počasí neodradilo stovky malých i velkých zájemců od návštěv nádraží Chrudim město a Holice na Pardubicku, kde se v sobotu 5. října uskutečnily nostalgické jízdy. Železničáři si připomněli 120. výročí od zahájení provozu na chrudimských lokálkách, tedy trati z Heřmanova Městce přes Chrudim a Moravany do Borohrádku a současně dnes již zrušené odbočné větvi z Hrochova Týnce do Chrasti u Chrudimi.

Chrudimské lokálky oslavily 120 let

Na trase Choceň – Borohrádek – Holice – Moravany – Chrudim – Slatiňany jezdila nostalgická parní souprava v čele s lokomotivou 423.009, přezdívaná Velký Bejček, mezi Pardubicemi, Chrudimí a Moravany, resp. Chrastí u Chrudimi jezdila motorová souprava složená ze dvou Hurvínků řady M 131.1. Navíc se zájemci mohli svézt i podél nepojížděné trati mezi Hrochovým Týncem a Chrastí historickým autobusem Karosa C734 s personálem v dobových uniformách. Další doprovodný program s ukázkami dobové hasičské techniky či starými bicykly připravilo město Holice.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 4

Další články této rubriky

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika