Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Chrudim získá moderní dopravní terminál

Chrudim získá moderní dopravní terminál

23.4.2018 – autor: MARTIN HARÁK

V průběhu příštího roku by měl prostor před chrudimským nádražím doznat zásadní změny. Cestující, kteří pojedou vlaky národního dopravce od Pardubic nebo naopak od Hlinska v Čechách, ocení po výstupu z vlaku novou vstupní halu se zasklenou střechou, která je ochrání před povětrnostními vlivy.

Chrudim získá moderní dopravní terminál

Navíc projekt počítá se zelení a osazením kašny s novým městským mobiliářem. Záměrem města Chrudim, které je investorem celé akce, je v oblasti přednádraží především zkvalitnit významné veřejné prostranství za současného zlepšení komunikačních vazeb mezi jednotlivými druhy dopravy, tedy jak železniční, tak i městskými a linkovými autobusy. Záměr počítá rovněž s dostatečnou kapacitou stojanů pro zhruba šedesátku jízdních kol a také řadou parkovacích míst pro automobily. Terminál bude důležitým přístupovým a přestupovým uzlem a v mnoha případech se stane prvním kontaktem návštěvníka s městem.


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 4.88

Další články této rubriky

ČD nepodceňují očistu interiéru vozůČD nepodceňují očistu interiéru vozů

26.11.2020 - V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací České dráhy přijaly řadu opatření, jejichž cílem je zabránit šíření onemocnění COVID-19. Dopravce intenzivně čistí a dezinfikuje všechny vlaky, cestující zároveň žádá o… »

České dráhy uspěly v soutěži TOP ZaměstnavatelČeské dráhy uspěly v soutěži TOP Zaměstnavatel

24.11.2020 - Personalisté z úspěšných tuzemských firem se 1. října setkali v rámci předávání prestižních cen soutěže TOP Zaměstnavatel, aby převzali ocenění pro nejlepší zaměstnavatele v Praze. České dráhy se této soutěže účastnily… »

ČD pomáhají s trasováním nakažených koronaviremČD pomáhají s trasováním nakažených koronavirem

23.11.2020 - Zaměstnanci Českých drah, ale i další lidé ze Skupiny ČD prošli v říjnu online školením pro trasování. Poté se více než padesátka proškolených zaměstnanců aktivně zapojila do trasování kontaktů v rámci Chytré karantény.… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika