Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Chorvaté chtějí wi-fi do vlaků. Přijeli se inspirovat k ČD

Chorvaté chtějí wi-fi do vlaků. Přijeli se inspirovat k ČD

12.5.2020 – autor: JOSEF HOLEK

Zástupci ČD přivítali kolegy chorvatského železničního dopravce HŽ Putnički prijevoz d.o.o. Ti do Prahy přijeli na referenční návštěvu k prověření realizace wi-fi ve vlacích ČD. Sami totiž plánují ve svých kolejových vozidlech instalaci systému sloužícímu k připojení k internetu.

Chorvaté chtějí wi-fi do vlaků. Přijeli se inspirovat k ČD

Národního dopravce si vybrali na základě referencí, které poskytl potenciální dodavatel, firma Passengera. Ta totiž spolupracuje i s ČD. Chorvaté se zajímali především o technické detaily. Zástupci ČD dále informovali o Skupině ČD, o výsledcích hospodaření a o záměrech v rámci zahraniční dopravy. Na programu byla i návštěva Oblastního centra údržby Střed a ukázka jednotky řady 680 včetně umístění technologie wi-fi a antén. Detailně se probíralo i řešení palubního portálu. Hovořilo se i o tištěných periodicích Českých drah – Železničáři a ČD pro vás. Magazíny Chorvaty zaujaly a chtějí se jimi inspirovat.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3.75

Další články této rubriky

ČD chystají další velké investiceČD chystají další velké investice

22.10.2020 - České dráhy hodlají v dalších pěti letech dále investovat do obnovy vozidlového parku, rekonstrukce a výstavby zázemí a ETCS. Na šestém ročníku Železniční konference Pardubice 2020, která se prvně uskutečnila i formou on-line… »

Nadační fond Skupiny ČD rozdělil prvních 400 tisíc korunNadační fond Skupiny ČD rozdělil prvních 400 tisíc korun

30.9.2020 - Správní rada Nadačního fondu Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM rozdělila prvních 400 tisíc korun z transparentního účtu. Příjemci jsou zaměstnanci Českých drah, kteří utrpěli zranění při nedávných vážných nehodách u… »

Spolupráce NRZP a ČD pokračujeSpolupráce NRZP a ČD pokračuje

29.9.2020 - Více než šest stovek bezbariérových vozů a jednotek, přes 5 000 bezbariérových spojů každý den, což představuje více než dvě třetiny denně vypravených vlaků Českých drah, či unikátní společně vyvinutý objednávkový… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika