Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Chorvaté chtějí wi-fi do vlaků. Přijeli se inspirovat k ČD

Chorvaté chtějí wi-fi do vlaků. Přijeli se inspirovat k ČD

12.5.2020 – autor: JOSEF HOLEK

Zástupci ČD přivítali kolegy chorvatského železničního dopravce HŽ Putnički prijevoz d.o.o. Ti do Prahy přijeli na referenční návštěvu k prověření realizace wi-fi ve vlacích ČD. Sami totiž plánují ve svých kolejových vozidlech instalaci systému sloužícímu k připojení k internetu.

Chorvaté chtějí wi-fi do vlaků. Přijeli se inspirovat k ČD

Národního dopravce si vybrali na základě referencí, které poskytl potenciální dodavatel, firma Passengera. Ta totiž spolupracuje i s ČD. Chorvaté se zajímali především o technické detaily. Zástupci ČD dále informovali o Skupině ČD, o výsledcích hospodaření a o záměrech v rámci zahraniční dopravy. Na programu byla i návštěva Oblastního centra údržby Střed a ukázka jednotky řady 680 včetně umístění technologie wi-fi a antén. Detailně se probíralo i řešení palubního portálu. Hovořilo se i o tištěných periodicích Českých drah – Železničáři a ČD pro vás. Magazíny Chorvaty zaujaly a chtějí se jimi inspirovat.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3.75

Další články této rubriky

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika