Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Chorvaté chtějí wi-fi do vlaků. Přijeli se inspirovat k ČD

Chorvaté chtějí wi-fi do vlaků. Přijeli se inspirovat k ČD

12.5.2020 – autor: JOSEF HOLEK

Zástupci ČD přivítali kolegy chorvatského železničního dopravce HŽ Putnički prijevoz d.o.o. Ti do Prahy přijeli na referenční návštěvu k prověření realizace wi-fi ve vlacích ČD. Sami totiž plánují ve svých kolejových vozidlech instalaci systému sloužícímu k připojení k internetu.

Chorvaté chtějí wi-fi do vlaků. Přijeli se inspirovat k ČD

Národního dopravce si vybrali na základě referencí, které poskytl potenciální dodavatel, firma Passengera. Ta totiž spolupracuje i s ČD. Chorvaté se zajímali především o technické detaily. Zástupci ČD dále informovali o Skupině ČD, o výsledcích hospodaření a o záměrech v rámci zahraniční dopravy. Na programu byla i návštěva Oblastního centra údržby Střed a ukázka jednotky řady 680 včetně umístění technologie wi-fi a antén. Detailně se probíralo i řešení palubního portálu. Hovořilo se i o tištěných periodicích Českých drah – Železničáři a ČD pro vás. Magazíny Chorvaty zaujaly a chtějí se jimi inspirovat.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3.75

Další články této rubriky

VUZ uspořádal první Česko-slovenskou železniční konferenciVUZ uspořádal první Česko-slovenskou železniční konferenci

8.12.2022 - Bratislava hostila 3. a 4. listopadu první den historicky první Česko-slovenskou železniční konferenci. Sešli se zde odborníci z oboru, zástupci dopravních institucí obou zemí i hlavní subjekty v podnikání v segmentu kolejových… »

Začíná prodej knižních jízdních řádů IDSOKZačíná prodej knižních jízdních řádů IDSOK

6.12.2022 - Prodej knižních jízdních řádů Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (IDSOK) pro rok 2022/2023 začne 7. 12. 2022. K zakoupení je k dispozici celkem pět oblastních jízdních řádů pro Olomoucko, Prostějovsko, Přerovsko,… »

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika