Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Čeští atleti jeli do Berlína na mistrovství Evropy spoji ČD

Čeští atleti jeli do Berlína na mistrovství Evropy spoji ČD

15.8.2018 – autor: JOSEF HOLEK

Česká atletická reprezentace odcestovala na mistrovství Evropy v Berlíně vlaky Českých drah. Padesát sportovců a pár desítek dalších členů výpravy rozdělených do dvou skupin využilo vždy služeb mezinárodního spoje EC 174, a to v sobotu 4. a v pondělí 6. srpna.

Čeští atleti jeli do Berlína na mistrovství Evropy spoji ČD

Člen představenstva ČD odpovědný za úsek osobní dopravy Michal Štěpán, který tým sportovců doprovázel na pražském hlavním nádraží, popřál všem mnoho úspěchů a vyzdvihl mimo jiné fakt, že národní dopravce je hrdým partnerem národního týmu a všeobecně se sportovci spolupracuje řadu let. Na palubě moderních vlaků byli například běžec Jakub Holuša, překážkářka Zuzana Hejnová, sprinter Pavel Maslák, tyčkař Jan Kudlička, skokan Radek Juška či oštěpař Jakub Vadlejch. Národní dopravce po skončení šampionátu přepraví i zpět do České republiky. Vlaky Českých drah denně spojují Berlín a Prahu šesti páry vlaků. 


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.6

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika