Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Český hokej má svou lokomotivu

Český hokej má svou lokomotivu

28.2.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Český hokej zamířil na železnici. Koncem ledna totiž získal reklamní lokomotivu z vozidlového parku Českých drah. Stroj řady 362 stane v čele sedmičky hokejových speciálů jezdících mezi Prahou a Bratislavou, které pro fanoušky vypraví ČD ve spolupráci s národním hokejovým týmem. Šampionát se na sousedním Slovensku uskuteční letos v květnu.

Český hokej má svou lokomotivu

Na hokejové mistrovství světa se mohou čeští fanoušci dostat za výhodných podmínek vlaky Českých drah. Na spolupráci se národní dopravce domluvil s národním hokejovým týmem. Koncem ledna při této příležitosti představil na pražském hlavním nádraží lokomotivu 362.161 ve speciálním červeno-fialovém polepu odkazujícím právě na hokejový „nároďák“. České dráhy připravily unikátní spojení akční jízdenky na vlak a denní vstupenky na mistrovství světa.

Dopravce tedy na největší letošní hokejovou událost podle náměstka generálního ředitele ČD pro obchod Michala Štěpána nabízí komplexní odbavení zákazníků. „Poprvé v historii poskytujeme v komplexním balíčku vše, co fanoušek potřebuje,“ uvedl s tím, že pomyslnou třešničkou na dortu bude převoz reprezentace přímo do dějiště mistrovství světa. „Pro nás je ctí, že můžeme odvézt fanoušky i tým. Ten se chystá vyrazit našimi vlaky v úterý 8. května. A vůbec, kdo jiný než národní dopravce by měl vést národní tým,“ zmínil. V balíčku, který je možný také zakoupit na webu www.vlakemnahokej.cz, je zpáteční jízdenka a vstupenka. Ceny produktů startují na 3 143 korunách. Na webu je možné si zakoupit pouze jízdenky či fanouškovské předměty. Do druhého dějiště šampionátu, jenž se odehraje také v Košicích, je rovněž možné se dostat vlaky ČD. Na východ Slovenska zajíždějí i spoje SC Pendolino.

Polep stroje výhodou

Do Bratislavy národní dopravce vypraví sedm párů vlaků s kapacitou více než 900 míst. Vyjedou z Prahy a kromě Bratislavy zastaví ještě v Pardubicích a Brně. Expresy mířící zpět do Prahy budou v Bratislavě vždy vyčkávat do konce zápasu.

V době konání šampionátu bude v čele expresů zařazeno Eso s reklamním polepem s obřími českými lvy na obou stranách skříně a heslem Fandi #jakolev. Fólie by měla na stroji vydržet minimálně rok, neboť lokomotiva bude příští rok využita k propagaci MS v hokeji „dvacítek“ konaného ve Vítkovicích a Třinci.

České dráhy už několik let nabízejí využití lokomotivy a vlakové soupravy jako netradiční a velmi atraktivní reklamní nosič. Mohou oslovit tisíce cestujících ve vlacích i tisíce lidí, kteří se pohybují kolem tratí. „Navíc nestojí jen na jednom místě, ale jedna lokomotiva může oslovit veřejnost v Praze a za několik hodin třeba v Brně,“ upozornil na výhody propagačního designu na vlacích Michal Štěpán.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 5

Další články této rubriky

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika