Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Český a slovenský národní dopravce jednal v Praze

Český a slovenský národní dopravce jednal v Praze

13.7.2016 – autor: REDAKCE

Zástupci představenstva Českých drah a Železniční společnosti Slovensko se v úterý 12. července setkali v Praze na pracovním obědě za účelem projednání aktuálních otázek vzájemné kooperace obou národních železničních dopravců.

Český a slovenský národní dopravce jednal v Praze

Tématy jednání byla spolupráce v oblasti denních a nočních spojů, autovlaků i servisu pro cestující s akcentem na gastronomické služby. Nejvyšší vedení projednávalo také koncept spojů pokračujících ze Slovenska do Budapešti, vyměnilo si zkušenosti z opravárenství a diskutovalo o možnostech užší spolupráce v přeshraniční regionální dopravě. Důležitou součástí schůzky byla také koordinace stanovisek v mezinárodních organizacích CER, OSŽD a UIC.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 5

Další články této rubriky

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha

22.11.2022 - Pražské Centrální dispečerské pracoviště (CDP) Správy železnic zprovoznilo v budově na Balabence nový dispečerský sál pro obsluhu části 4. tranzitního železničního koridoru. Momentálně slouží k dálkovému ovládání provozu… »

U Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhyU Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhy

20.11.2022 - Na výročí republiky byla v podřipské Račiněvsi vysazena Alej sira Nicholase Wintona. Připomíná člověka, který ve vší skromnosti a neokázalosti dokázal v roce 1939 před zvůlí nacistického režimu zachránit z Československa 669… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika