Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Český a slovenský národní dopravce jednal v Praze

Český a slovenský národní dopravce jednal v Praze

13.7.2016 – autor: REDAKCE

Zástupci představenstva Českých drah a Železniční společnosti Slovensko se v úterý 12. července setkali v Praze na pracovním obědě za účelem projednání aktuálních otázek vzájemné kooperace obou národních železničních dopravců.

Český a slovenský národní dopravce jednal v Praze

Tématy jednání byla spolupráce v oblasti denních a nočních spojů, autovlaků i servisu pro cestující s akcentem na gastronomické služby. Nejvyšší vedení projednávalo také koncept spojů pokračujících ze Slovenska do Budapešti, vyměnilo si zkušenosti z opravárenství a diskutovalo o možnostech užší spolupráce v přeshraniční regionální dopravě. Důležitou součástí schůzky byla také koordinace stanovisek v mezinárodních organizacích CER, OSŽD a UIC.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 5

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika