Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / České dráhy nechaly zrenovovat 150 let starý exponát

České dráhy nechaly zrenovovat 150 let starý exponát

17.1.2020 – autor: JOSEF HOLEK

ČD Muzeum v Lužné u Rakovníka se může pochlubit novým exponátem. Ve spolupráci s firmou elka 93, s.r.o. byl rekonstruován nákladní vůz řady ZI z roku 1862, který převezlo z někdejšího brněnského depa.

České dráhy zrenovovaly 150 let starý exponát

Podle ředitele Centra historických vozidel Českých drah Miloslava Kothery se vozu dostalo kompletní opravy pojezdu a rekonstrukce skříně včetně výroby a dosazení budky brzdaře. Práce se uskutečnily od května do listopadu loňského roku. Vedení muzea předpokládá, že vůz veřejnosti představí s příchodem nové sezony, omezeně bude nasazován do souprav historických vlaků. V trendu rekonstrukcí železničních skvostů chce CHV dále pokračovat. Co má v plánu, ale zatím říci nechce. Oprava vyšla na necelých 600 tisíc korun, větší část nákladů ale byla kryta dotací z Ministerstva dopravy ČR z programu č. 127 66 Podpora obnovy historických železničních kolejových vozidel v období 2017–2020.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 5

Další články této rubriky

Nadace si spolupráci s ČD pochvalujeNadace si spolupráci s ČD pochvaluje

21.8.2020 - Nadace Okřídlené kolo (NOK) letos slaví 16. narozeniny. A za tu dobu se díky instituci, která pomáhá při záchraně železničních památek, podařilo zdárně dokončit několik velkých projektů. Jmenujme například rekonstrukci… »

Knihovna Českých drah pokračuje s digitalizacíKnihovna Českých drah pokračuje s digitalizací

18.8.2020 - Někdejší Ústřední technická knihovna dopravy, dnes Knihovna ČD, je svým způsobem unikátní a v republice nemá obdoby. Věnuje se odborníkům i veřejnosti. Část z více než sto dvaceti tisíc knih, časopisů, jízdních řádů, map… »

Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi

5.8.2020 - České dráhy a jejich největší dceřiná společnost ČD Cargo založily Nadační fond Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM. Cílem je podporovat železničáře, kteří při výkonu svého zaměstnání utrpěli úraz nebo se nikoli vlastní… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika