Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / České dráhy získaly cenu za nejhezčí kalendář 2019

České dráhy získaly cenu za nejhezčí kalendář 2019

26.2.2019 – autor: REDAKCE

Národní železniční dopravce v Brně převzal cenu Kalendář roku 2019 v kategorii Vox Populi, ve které zvítězil. U veřejnosti získal s velkým náskokem největší počet hlasů z 32 přihlášených děl.

České dráhy získaly cenu za nejhezčí kalendář 2019

Realizační tým Českých drah a jejich spolupracovníků na rok 2019 připravil originální kalendář s názvem Velký svět malých železničářů. Podle šéfa realizačního týmu kalendáře a vedoucího oddělení tištěných a internetových periodik ČD Václava Rubeše je primárním cílem obrazů kalendáře přiblížit profese na železnici, jejich vývoj a rozmanitost prostřednictvím konfrontace „těžkého“ technicistního prostředí s dětskou bezprostředností. Tvůrci se pokusili zachytit atmosféru v běžných situacích na železnici v běhu času od 50. let až do současnosti a zdůraznit sounáležitost jednotlivých profesí jako nutnou podmínku fungování celku. Fotografie vznikly v průběhu srpna 2018, z velké části v areálu Muzea ČD Lužná u Rakovníka. Jde o druhý netradiční kalendář národního dopravce. Prvním byl kalendář 2018 s názvem 100 let spolu, který mapoval významné okamžiky republiky na pozadí železnice. 


Průměrné hodnocení (13 hlasů): 4.54

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika