Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023

České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad Ostravicí / Frenštát pod Radhoštěm.

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

Vlak byl poškozen loni 10. srpna při střetu s nákladním automobilem na železničním přejezdu ve Frýdku-Místku, a to ještě v době svého zkušebního provozu. ČD zde pak musely nasazovat původní staré vlaky. Při nárazu do kamionu, jehož řidič nerespektoval výstražná světla na přejezdu a vjel přímo do cesty přijíždějící soupravě, byly tehdy poničeny všechny tři vozy, tedy jak nová třívozová jednotka, tak lokomotiva. V provozu je tak nyní znovu všech pět objednaných jednotek push-pull. České dráhy soupravy nasadily do provozu v prosinci 2021. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem

28.9.2023 - Správa železnic v srpnu vybrala projektanta pro úsek modernizace trati mezi pražským Veleslavínem a Ruzyní. Dokumentaci pro společné povolení vytvoří společnosti SUDOP Praha a Moravia Consult Olomouc za zhruba 212 milionů korun. »

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika