Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / České dráhy uzavřely rámcovou smlouvu na dodávku RegioPanterů

České dráhy uzavřely rámcovou smlouvu na dodávku RegioPanterů

17.2.2015 – autor: PETR ŠŤÁHLAVSKÝ

Ostravská Škoda Vagonka ze skupiny Škoda Transportation dodá v příštích letech Českým drahám až 11 elektrických dvouvozových jednotek z rodiny RegioPanter řady 650. Národní dopravce s firmou podepsal rámcový kontrakt na dodávku těchto souprav. Hodnota smlouvy činí 1,2 miliardy korun a její platnost je 48 měsíců.

České dráhy uzavřely rámcovou smlouvu na dodávku RegioPanterů

Moderní elektrické jednotky RegioPanter řady 650 jsou dvousystémové vlaky vhodné pro provoz prakticky na všech elektrifikovaných tratích v Česku. České dráhy je nyní nasazují například v Ústeckém, Jihočeském, Jihomoravském, Olomouckém, Pardubickém nebo Královéhradeckém kraji. Dosud bylo ČD dodáno nebo jimi objednáno 26 regionálních jednotek z rodiny RegioPanter v různých konfiguracích. Další jednotky jsou objednány v provedení pro rychlíkovou dopravu.

Cestujícím nabízejí komfortní, světlý a klimatizovaný interiér s oddílem 1. a 2. třídy. Nízkopodlažní řešení umožňuje snadný nástup a výstup osobám se sníženou schopností pohybu a orientace, jako jsou senioři, malé děti, cestující s kočárky nebo vozíčkáři. O průběhu cesty, trase a následných zastávkách informuje moderní opticko-akustický systém, který využívá i LCD displeje. Kapacita soupravy je 147 míst k sezení, z toho 9 míst v 1. třídě. Jezdí maximální rychlostí 160 km/h.

První dvě soupravy z rámcového kontraktu by mohly jezdit na lince Ostrava – Mošnov, Ostrava Airport v Moravskoslezském kraji.  


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 3.86

Další články této rubriky

Na fotbalové EURO 2024 pohodlně vlakemNa fotbalové EURO 2024 pohodlně vlakem

26.5.2024 - Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se nezadržitelně blíží a mnozí fanoušci začínají plánovat, jak se dopraví na zápasy konané v celkem deseti německých městech. Pohodlnou a zároveň ekologickou variantu přepravy nabízejí… »

České dráhy zahájily soutěžní dialog na nové moderní sídloČeské dráhy zahájily soutěžní dialog na nové moderní sídlo

20.5.2024 - České dráhy zahájily soutěžní dialog na nové sídlo Skupiny ČD v Praze. Administrativní a provozní zaměstnanci ČD jsou nyní rozmístěni v několika budovách v Praze, společnost proto hledá velký administrativní komplex s kapacitou… »

Cestování do Německa během léta s povinnými místenkamiCestování do Německa během léta s povinnými místenkami

19.5.2024 - Mezistátní vlaky EC mezi ČR a Německem na lince z Prahy přes Drážďany a Berlín do Hamburku a dalších severoněmeckých měst bude od 1. června do 1. září 2024 možné použít jen s povinnou místenkou. Dočasnou změnu zavádí… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika