Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / České dráhy uzavřely rámcovou smlouvu na dodávku RegioPanterů

České dráhy uzavřely rámcovou smlouvu na dodávku RegioPanterů

17.2.2015 – autor: PETR ŠŤÁHLAVSKÝ

Ostravská Škoda Vagonka ze skupiny Škoda Transportation dodá v příštích letech Českým drahám až 11 elektrických dvouvozových jednotek z rodiny RegioPanter řady 650. Národní dopravce s firmou podepsal rámcový kontrakt na dodávku těchto souprav. Hodnota smlouvy činí 1,2 miliardy korun a její platnost je 48 měsíců.

České dráhy uzavřely rámcovou smlouvu na dodávku RegioPanterů

Moderní elektrické jednotky RegioPanter řady 650 jsou dvousystémové vlaky vhodné pro provoz prakticky na všech elektrifikovaných tratích v Česku. České dráhy je nyní nasazují například v Ústeckém, Jihočeském, Jihomoravském, Olomouckém, Pardubickém nebo Královéhradeckém kraji. Dosud bylo ČD dodáno nebo jimi objednáno 26 regionálních jednotek z rodiny RegioPanter v různých konfiguracích. Další jednotky jsou objednány v provedení pro rychlíkovou dopravu.

Cestujícím nabízejí komfortní, světlý a klimatizovaný interiér s oddílem 1. a 2. třídy. Nízkopodlažní řešení umožňuje snadný nástup a výstup osobám se sníženou schopností pohybu a orientace, jako jsou senioři, malé děti, cestující s kočárky nebo vozíčkáři. O průběhu cesty, trase a následných zastávkách informuje moderní opticko-akustický systém, který využívá i LCD displeje. Kapacita soupravy je 147 míst k sezení, z toho 9 míst v 1. třídě. Jezdí maximální rychlostí 160 km/h.

První dvě soupravy z rámcového kontraktu by mohly jezdit na lince Ostrava – Mošnov, Ostrava Airport v Moravskoslezském kraji.  


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 3.86

Další články této rubriky

Zemřel kolega Michal HeindlZemřel kolega Michal Heindl

19.3.2021 - Dnešní doba je velmi náročná. Do toho všeho občas přijde zpráva, kterou člověk nechce slyšet. Stejně tomu bylo i 18. 3. 2021, kdy se ráno rozletěla do světa zpráva o úmrtí Michala Heindla, našeho kamaráda a kolegy z plzeňského… »

Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie

3.3.2021 - Koronavirus v uplynulém roce výrazně omezil možnosti cestování, což se týkalo i nejzranitelnější skupiny obyvatel, osob se zdravotním handicapem. České dráhy navzdory tomu loni zajistily 4 584 objednaných přeprav… »

ČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém krajiČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém kraji

2.3.2021 - České dráhy zajistí regionální dopravu v Olomouckém kraji i po roce 2022. Zástupci ČD a Olomouckého kraje podepsali začátkem ledna příslušnou desetiletou smlouvu. Kontrakt se týká provozního souboru Elektrická síť – střed a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika