Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / České dráhy uzavřely rámcovou smlouvu na dodávku RegioPanterů

České dráhy uzavřely rámcovou smlouvu na dodávku RegioPanterů

17.2.2015 – autor: PETR ŠŤÁHLAVSKÝ

Ostravská Škoda Vagonka ze skupiny Škoda Transportation dodá v příštích letech Českým drahám až 11 elektrických dvouvozových jednotek z rodiny RegioPanter řady 650. Národní dopravce s firmou podepsal rámcový kontrakt na dodávku těchto souprav. Hodnota smlouvy činí 1,2 miliardy korun a její platnost je 48 měsíců.

České dráhy uzavřely rámcovou smlouvu na dodávku RegioPanterů

Moderní elektrické jednotky RegioPanter řady 650 jsou dvousystémové vlaky vhodné pro provoz prakticky na všech elektrifikovaných tratích v Česku. České dráhy je nyní nasazují například v Ústeckém, Jihočeském, Jihomoravském, Olomouckém, Pardubickém nebo Královéhradeckém kraji. Dosud bylo ČD dodáno nebo jimi objednáno 26 regionálních jednotek z rodiny RegioPanter v různých konfiguracích. Další jednotky jsou objednány v provedení pro rychlíkovou dopravu.

Cestujícím nabízejí komfortní, světlý a klimatizovaný interiér s oddílem 1. a 2. třídy. Nízkopodlažní řešení umožňuje snadný nástup a výstup osobám se sníženou schopností pohybu a orientace, jako jsou senioři, malé děti, cestující s kočárky nebo vozíčkáři. O průběhu cesty, trase a následných zastávkách informuje moderní opticko-akustický systém, který využívá i LCD displeje. Kapacita soupravy je 147 míst k sezení, z toho 9 míst v 1. třídě. Jezdí maximální rychlostí 160 km/h.

První dvě soupravy z rámcového kontraktu by mohly jezdit na lince Ostrava – Mošnov, Ostrava Airport v Moravskoslezském kraji.  


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 3.86

Další články této rubriky

Ministerstvo dopravy rozdělí peníze na opravy historických vozidelMinisterstvo dopravy rozdělí peníze na opravy historických vozidel

19.3.2023 - Ministerstvo dopravy vyhlásilo výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021 až 2023. Podpora přispívá k zachování technického a kulturního dědictví České republiky a rezort ji vyhlašuje… »

Verdikt o mostu pod Vyšehradem padne do konce rokuVerdikt o mostu pod Vyšehradem padne do konce roku

17.3.2023 - Rozhodnutí o budoucnosti železničního mostu přes Vltavu mezi pražským Podskalím a Smíchovem by podle ministra dopravy Martina Kupky mělo padnout do konce roku. Most je dlouhodobě ve špatném stavu. »

Zaměstnance ČD v Hradci Králové čeká stěhováníZaměstnance ČD v Hradci Králové čeká stěhování

15.3.2023 - Administrativní zaměstnanci Českých drah v Hradci Králové se v brzké době přemístí do nových prostor. Stěhovat se budou ze svého stávajícího sídla ve výpravní budově nádraží do v současnosti nevyužívaného objektu v majetku… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika