Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD získaly na jihu Moravy soubor Střed a linku S4

ČD získaly na jihu Moravy soubor Střed a linku S4

11.9.2023

Krajští radní Jihomoravského kraje vybrali provozovatele regionální dopravy na linkách S4 a souboru Střed. Přepravu cestujících od změny jízdních řádů v prosinci 2024 budou zabezpečovat České dráhy se stávajícím vozovým parkem. V rámci tržní konzultace nabídl národní dopravce cenově nejvýhodnější variantu. Za provoz těchto linek zaplatí Jihomoravský kraj přibližně půl miliardy korun ročně.

ČD získaly na jihu Moravy soubor Střed a linku S4

Smlouva bude uzavřena na dobu deseti let s možností dřívějšího ukončení, a to z důvodu pláno-vaného přechodu na hybridní vozidla. Plánovaný rozsah výkonu na lince S4 je 800 tisíc vlakoki-lometrů ročně a v souboru Střed je to 2,84 milionu vlakokilometrů ročně. Doprava bude zajištěna především motorovými vozy řady 842 a 843 a přípojnými a řídicími vozy. Jedná se o linku S4 Brno – Zastávka u Brna. Soubor Střed zahrnuje linky a tratě S6+R56 Brno – Nesovice – Kyjov – Veselí nad Moravou – Uherské Hradiště – Staré Město u Uh. Hradiště, S41 Brno – Moravské Bránice – Ivančice/Moravský Krumlov – Miroslav, S21 Skalice nad Svitavou – Boskovice, S61 Bzenec – Moravský Písek a také víkendové rekreační vlaky Pernštejn a Radhošť a letní festivalo-vé spoje v okolí Veselí nad Moravou.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem

28.9.2023 - Správa železnic v srpnu vybrala projektanta pro úsek modernizace trati mezi pražským Veleslavínem a Ruzyní. Dokumentaci pro společné povolení vytvoří společnosti SUDOP Praha a Moravia Consult Olomouc za zhruba 212 milionů korun. »

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika