Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD získaly Jednotné osvědčení o bezpečnosti dopravce

ČD získaly Jednotné osvědčení o bezpečnosti dopravce

14.3.2023

České dráhy obdržely na konci ledna Jednotné osvědčení o bezpečnosti železničního podniku s platností do 27. 2. 2028. Osvědčení bylo vystaveno na maximální možnou dobu pěti let bez jakýchkoliv omezení či podmínek jeho použití.

ČD získaly Jednotné osvědčení o bezpečnosti dopravce

V červnu 2022 dopravce prostřednictvím jednotného kontaktního místa ERA (OSS – One-Stop-Shop) podal na Drážní úřad ČR žádost o vydání osvědčení o bezpečnosti dopravce, ke kterému postupně přiložil desítky aktualizovaných interních norem, předpisů a opatření a další stovky dokumentů a důkazů. Těmi dokládal nastavení a funkčnost systému zajišťování bezpečnosti v rámci ČD. Na jejich přípravě se trpělivě a odpovědně podílela celá řada kolegů napříč firmou. Společným úsilím společnost dosáhla splnění jedné ze základních podmínek existence Českých drah na dopravním trhu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika