Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD spustily novou kampaň na ekologické cestování vlakem

ČD spustily novou kampaň na ekologické cestování vlakem

9.6.2024

Víte, jak ušetřit 44,68 kg CO2? Stačí si pro cestu mezi Prahou a Ostravou vybrat vlak místo automobilu. Právě na zdůraznění ekologického aspektu cestování vlakem se zaměřila nová marketingová kampaň Českých drah, se kterou se od začátku května setkáte v outdooru, on-linu a na sociálních sítích.

ČD spustily novou kampaň na ekologické cestování vlakem

Součásti je i speciální webová stránka cd.cz/vlakemEKO. Nová kampaň je výsledkem národního kola soutěže Creative Express, kdy deset týmů mladých profesionálů podniklo cestu vlakem na trase Praha – Bratislava a zpět, aby vytvořili kreativní návrhy na zadání ekologického cestování vlakem. Vznikl tak koncept „Myslete na sebe, na planetu za vás myslíme my.“ z dílny Kristýny Schönové a Adriána Kachmana. České dráhy novou kampaní chtějí zvýšit povědomí veřejnosti o problematice, protože jde o nejudržitelnější způsob dopravy, a navazují tak na ekologickou kampaň auta versus vlak. V rámci kampaně se lidé dozví, o kolik menší je jejich uhlíková stopa při cestování vlakem mezi velkými českými městy ve srovnání s využitím automobilu. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

Do Polska pohodlně vlaky Českých drah Do Polska pohodlně vlaky Českých drah

11.6.2024 - Podle statistik je Polsko jednou z nejvíce navštěvovaných zemí v Evropě. A těší se zájmu i u českých turistů, jejichž počty rekordně rostou i letos. Polsko nabízí kromě příznivé cenové hladiny i vysokou úroveň služeb,… »

Popradský Papagáj byl hlavním tahounem jízd kolem České LípyPopradský Papagáj byl hlavním tahounem jízd kolem České Lípy

8.6.2024 - Česká Lípa hostila první květnovou sobotu za mimořádného zájmu návštěvníků sraz historických vozidel v tamějším depu. Největší hvězda na něj dorazila dokonce až ze slovenského Popradu. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika