Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD skutečným národním dopravcem

ČD skutečným národním dopravcem

26.2.2019 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy jsou jediným subjektem v České republice, který může používat pojmenování „národní dopravce“. Potvrdil to Úřad průmyslového vlastnictví. Zamítl zároveň námitky konkurence, která si „národního dopravce“ taktéž přisvojovala, zejména pak v reklamních kampaních.

ČD skutečným národním dopravcem

Náměstek generálního ředitele ČD pro obchod Michal Štěpán doplnil, že si o toto označení požádaly jako první právě České dráhy. Úřad navíc uvedl, že České dráhy jako jediné na tuzemském trhu poskytují skutečně komplexní služby železniční dopravy pro všechny občany i subjekty, po celý rok a bez rozdílu segmentů. Úřad ve prospěch národního dopravce rozhodl v lednu.


Průměrné hodnocení (18 hlasů): 4.28

Další články této rubriky

Vlaky jezdí i mezi školními lavicemiVlaky jezdí i mezi školními lavicemi

23.4.2024 - V několika partnerských středních školách Českých drah se mohou pochlubit funkčními a skvěle vybavenými modelovými kolejišti. Jedním ze zařízení je Střední škola Edvarda Beneše v Břeclavi. »

Chystá se rekonstrukce trati na HavlíčkobrodskuChystá se rekonstrukce trati na Havlíčkobrodsku

19.4.2024 - Rekonstrukce osmikilometrového úseku železnice mezi Přibyslaví a Pohledem na Havlíčkobrodsku přijde bezmála na 2,8 miliardy korun. Zhotovitelem, jehož vybrala SŽ, je společnost Chládek & Tintěra. Rekonstrukce umožní zvýšit rychlost… »

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika