Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD se zúčastnily výročního setkání ACRI

ČD se zúčastnily výročního setkání ACRI

17.1.2023

Vhodnou příležitostí k ohlédnutí se za celým rokem je každoroční Výroční setkání ACRI, které se loni uskutečnilo 24. listopadu za účasti zástupců členských firem ACRI a významných hostů, včetně zástupců společnosti České dráhy.

ČD se zúčastnily výročního setkání ACRI

Český železniční průmysl má za sebou velmi náročný rok. Musel se vypořádat s dopady skokového zvyšování cen vstupních materiálů a energií i řešit rozpad dodavatelských řetězců či dopady válečného konfliktu na Ukrajině. Na druhou stranu se řada věcí letos podařila. Jak řekla generální ředitelka ACRI Marie Vopálenská, významný je podíl exportu, který loni dosáhl 58 procent. Podle ministra dopravy Martina Kupky je důležité, aby dopravci dokázali zkvalitňovat služby, jezdili se stále lepšími vozidly a aby železnice byla spolehlivá, bezpečná a dochvilná. Předseda představenstva a generální ředitel ČD Michal Krapinec připomněl, že to, jak vypadá železnice, je do jisté míry výsledkem práce českých firem, za což je prý nutné českému železničnímu průmyslu poděkovat. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika