Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD se připojily k projektu RETHINK

ČD se připojily k projektu RETHINK

13.11.2022

České dráhy se podpisem připojily k projektu RETHINK. Ten spojuje velké společností působící v ČR, které se rozhodly spolupracovat při hledání cest, jak dosáhnout omezení klimatických změn a z nich plynoucích škod.

ČD se připojily k projektu RETHINK

Iniciátorem projektu je Česká podnikatelská rada pro udržitelný rozvoj. Společné prohlášení bylo podepsáno 3. října na francouzské ambasádě v Praze a navazuje na podporu klimatických cílů Pařížské dohody a Klimatického paktu z Glasgow. Jeho součástí bylo i Inovační fórum ke změně klimatu a energetické bezpečnosti. „Zapojili jsme se do iniciativy, jejímž cílem je promyšlení způsobu, jakým podnikáme, a jak to do budoucna činit s co nejmenším dopadem na životní prostředí. Železniční doprava je energeticky úsporná a ekologická už ze své podstaty. To hodláme dále rozvíjet,“ řekl generální ředitel ČD Michal Krapinec. Členství v projektu RETHINK navazuje a doplňuje stávající členství ČD ve sdružení Zelená železnice. Součástí iniciativy RETHINK jsou energetické a stavební firmy, banky, železárny nebo velké obchodní řetězce, které podnikají v ČR. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

Vlak Lemkin připomněl genociduVlak Lemkin připomněl genocidu

27.5.2023 - České dráhy společně s Centrem studií genocid Terezín a dceřinou společností ČD Cargo zahájily na konci dubna na pražském Masarykově nádraží projekt Vlak Lemkin. Ten byl vypraven u příležitosti 75. výročí přijetí Úmluvy o… »

ČD předvedly zázemí odstavného nádraží v PrazeČD předvedly zázemí odstavného nádraží v Praze

25.5.2023 - Dvě hodiny poutavého výkladu představily zástupcům médií fungování střediska údržby v pražské Michli, které spadá pod Oblastní centrum údržby Střed Českých drah. Cílem bylo zejména seznámit novináře s úskalími údržby… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika