Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD se připojily k projektu RETHINK

ČD se připojily k projektu RETHINK

13.11.2022

České dráhy se podpisem připojily k projektu RETHINK. Ten spojuje velké společností působící v ČR, které se rozhodly spolupracovat při hledání cest, jak dosáhnout omezení klimatických změn a z nich plynoucích škod.

ČD se připojily k projektu RETHINK

Iniciátorem projektu je Česká podnikatelská rada pro udržitelný rozvoj. Společné prohlášení bylo podepsáno 3. října na francouzské ambasádě v Praze a navazuje na podporu klimatických cílů Pařížské dohody a Klimatického paktu z Glasgow. Jeho součástí bylo i Inovační fórum ke změně klimatu a energetické bezpečnosti. „Zapojili jsme se do iniciativy, jejímž cílem je promyšlení způsobu, jakým podnikáme, a jak to do budoucna činit s co nejmenším dopadem na životní prostředí. Železniční doprava je energeticky úsporná a ekologická už ze své podstaty. To hodláme dále rozvíjet,“ řekl generální ředitel ČD Michal Krapinec. Členství v projektu RETHINK navazuje a doplňuje stávající členství ČD ve sdružení Zelená železnice. Součástí iniciativy RETHINK jsou energetické a stavební firmy, banky, železárny nebo velké obchodní řetězce, které podnikají v ČR. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Čtyřvozová Moravia vyrazila do provozuČtyřvozová Moravia vyrazila do provozu

7.2.2023 - Nová čtyřvozová elektrická jednotka Moravia zahájila zkušební provoz s cestujícími. Jedná se o první z 31 čtyřvozových vlaků, které si u českého výrobce Škoda Group objednal Jihomoravský kraj. Vlak poprvé vyrazil na pravidelné… »

Do Osoblahy opět jezdí pravidelné vlakyDo Osoblahy opět jezdí pravidelné vlaky

5.2.2023 - Po více než sedmi měsících se na úzkokolejnou dráhu z Třemešné ve Slezsku do Osoblahy vrátily pravidelné vlaky Českých drah. První spoj vyjel ve čtvrtek 26. ledna krátce před šestou hodinou ranní z Osoblahy a ukončil tak dlouhé… »

Buštěhradská dráha se stane muzejní osouBuštěhradská dráha se stane muzejní osou

25.1.2023 - Železnice se již brzy dočká vlastního výstavního prostoru. Přiblížil se totiž vznik Muzea železnice a elektrotechniky na pražském Masarykově nádraží. Po jeho dokončení vznikne „muzejní osa“ v trase bývalé Buštěhradské… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika