Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD se představily studentům

ČD se představily studentům

27.12.2019 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy uspořádaly na konci listopadu v českovelenické železniční stanici prezenční den pro studenty zdejší střední školy. Jedenadvacet studentů studijních oborů Obchod, doprava a služby a Komerční pracovník v dopravě si přišlo prohlédnout zázemí pokladny a nedávno rekonstruované Středisko vlakových čet ČD a provozní prostory SŽDC.

ČD se představily studentům

Cílem akce bylo zaujmout možné budoucí zaměstnance ČD, ať už v řadách Zákaznického personálu (ZAP), nebo jinde ve struktuře skupiny ČD. A podle ohlasů se řada mladých studentů chystá o místo u ČD ucházet. Zájem je zejména o profese strojvedoucí a vlakvedoucí. O doprovod se postarali dozorčí osobní přepravy a supervizoři z českobudějovického regionálního pracoviště ZAP a zaměstnanci SŽDC. Prezenční den nepořádal budějovický ZAP poprvé. Už v červnu pozval do Klatov na podobnou akci studenty plzeňské Střední průmyslové školy dopravní.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

Ministerstvo dopravy rozdělí peníze na opravy historických vozidelMinisterstvo dopravy rozdělí peníze na opravy historických vozidel

19.3.2023 - Ministerstvo dopravy vyhlásilo výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021 až 2023. Podpora přispívá k zachování technického a kulturního dědictví České republiky a rezort ji vyhlašuje… »

Verdikt o mostu pod Vyšehradem padne do konce rokuVerdikt o mostu pod Vyšehradem padne do konce roku

17.3.2023 - Rozhodnutí o budoucnosti železničního mostu přes Vltavu mezi pražským Podskalím a Smíchovem by podle ministra dopravy Martina Kupky mělo padnout do konce roku. Most je dlouhodobě ve špatném stavu. »

Zaměstnance ČD v Hradci Králové čeká stěhováníZaměstnance ČD v Hradci Králové čeká stěhování

15.3.2023 - Administrativní zaměstnanci Českých drah v Hradci Králové se v brzké době přemístí do nových prostor. Stěhovat se budou ze svého stávajícího sídla ve výpravní budově nádraží do v současnosti nevyužívaného objektu v majetku… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika