Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD rozjely novinky v odbavení a informování cestujících

ČD rozjely novinky v odbavení a informování cestujících

17.1.2022 – autor: PETR SLONEK

České dráhy zavedly několik novinek, které cestujícím zjednoduší cestování. Nově zákazníky s elektronicky pořízenými jízdními doklady informují o změnách rezervací v případě mimořádné změny řazení vlaků. Dále si mohou cestující v railjetech, v rámci pilotního provozu, vybrat místa z plánku vozů ve směru z Rakouska do České republiky.

ČD rozjely novinky v odbavení a informování cestujících
Tato možnost byla otevřená jen při odbavení ve směru do Rakouska. Novinkou je i informování o změnách, které nastaly před cestou vlaku. Rozšířené informování cestujících umožnily úpravy e-shopu a rezervačního systému ARES. Cestující se tak v předstihu dozvědí o změně zarezervovaných míst, což jim výrazně zjednoduší nástup do vlaku a vyhledání správného sedadla. Informace přijde pokaždé e-mailem, esemeskou pak v případě, že ke změně dojde méně než týden před odjezdem spoje a pokud cestující zadá své telefonní číslo při nákupu jízdenky v e-shopu. Změny indikují e-shop i aplikace Můj vlak.

Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

Vlak Lemkin připomněl genociduVlak Lemkin připomněl genocidu

27.5.2023 - České dráhy společně s Centrem studií genocid Terezín a dceřinou společností ČD Cargo zahájily na konci dubna na pražském Masarykově nádraží projekt Vlak Lemkin. Ten byl vypraven u příležitosti 75. výročí přijetí Úmluvy o… »

ČD předvedly zázemí odstavného nádraží v PrazeČD předvedly zázemí odstavného nádraží v Praze

25.5.2023 - Dvě hodiny poutavého výkladu představily zástupcům médií fungování střediska údržby v pražské Michli, které spadá pod Oblastní centrum údržby Střed Českých drah. Cílem bylo zejména seznámit novináře s úskalími údržby… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika