Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD připravily další ročník odborné konference

ČD připravily další ročník odborné konference

19.11.2023

České dráhy se po roce opět přihlásily a s partnery 19. a 20. října připravily třináctý ročník tradiční odborné konference. Letošní ročník byl výjimečný svým zaměřením na „Roli a budoucí úlohu lidského činitele na železnici aneb Železnice člověkem pro člověka“.

ČD připravily další ročník odborné konference

Konference se uskutečnila v Litomyšli v Pardubickém kraji, kde se podařilo skvěle skloubit tradiční středověkou architekturu s moderními stavebními prvky. Letošek přinesl oživení v podobě odchodu od tradičních technických a provozně-technických otázek směrem k tématu vztahu mezi člověkem a technologiemi. Téma rezonovalo u více než 100 přítomných účastníků, což potvrdilo, že začlenění tématu lidského činitele do programu bylo správným krokem. V současné době, kdy se celá společnost potýká s nedostatkem pracovních sil, je třeba hledat nové způsoby, jak přilákat a udržet si zaměstnance. Závěry konference ukázaly, že klíčovým prvkem je oslovit a získat mladé lidi, kteří hledají smysluplnou práci a možnosti seberealizace. 


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

ComfortJet se vydal na další testy do RakouskaComfortJet se vydal na další testy do Rakouska

27.11.2023 - První zkrácená čtyřvozová zkušební jednotka ComfortJet se v pátek 10. listopadu vydala na své další testy ze zkušebního okruhu u Velimi do Rakouska. Tam bude do soupravy zavázána měřící kalibrovaná náprava a uskuteční se… »

Ve škole elektrotechniky a strojírenství se připravují budoucí železničářiVe škole elektrotechniky a strojírenství se připravují budoucí železničáři

23.11.2023 - Střední škola elektrotechniky a strojírenství v pražských Záběhlicích se v maturitním oboru Provoz a ekonomika dopravy zaměřuje na vzdělávání provozních zaměstnanců. Za dobu své existence tato partnerská instituce Českých drah… »

Stavbaři zmodernizovali trať z Plzně do KoterovaStavbaři zmodernizovali trať z Plzně do Koterova

17.11.2023 - Stavbaři dokončili rekonstrukci téměř čtyřkilometrové trati z Plzně na České Budějovice, mezi hlavním nádražím a plzeňskou částí Koterov, která stála 2,2 miliardy korun. Skončila tak předposlední etapa modernizace… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika