Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD předvedly zázemí odstavného nádraží v Praze

ČD předvedly zázemí odstavného nádraží v Praze

25.5.2023

Dvě hodiny poutavého výkladu představily zástupcům médií fungování střediska údržby v pražské Michli, které spadá pod Oblastní centrum údržby Střed Českých drah. Cílem bylo zejména seznámit novináře s úskalími údržby vlaků jak v pražské aglomeraci, tak na dálkových mezistátních linkách.

ČD předvedly zázemí odstavného nádraží v Praze

A seznámení to bylo vskutku zevrubné – počínaje servisem vakuových toalet přes názorné ukázky kontrol pantografů až po chloubu michelského depa v podobě podúrovňového soustruhu. Nastíněny byly i další plány investic do provozního zázemí, kterým se budeme věnovat v následujících číslech časopisu Železničář. Největší úspěch u přítomných ovšem měla prezentace naklápění moderní jednotky Pendolino, která i po dvou dekádách od prvního příjezdu na české koleje budí zaslouženou pozornost.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

Vlak Lemkin připomněl genociduVlak Lemkin připomněl genocidu

27.5.2023 - České dráhy společně s Centrem studií genocid Terezín a dceřinou společností ČD Cargo zahájily na konci dubna na pražském Masarykově nádraží projekt Vlak Lemkin. Ten byl vypraven u příležitosti 75. výročí přijetí Úmluvy o… »

Starý ocelový most z Výstaviště zamířil do muzeaStarý ocelový most z Výstaviště zamířil do muzea

22.5.2023 - Stavbaři během třetího dubnového víkendu demontovali a snesli železniční most, který dosud stál nedaleko areálu Výstaviště v Praze 7. Historicky cenná stavba dopravě spolehlivě sloužila přes 130 let. Železniční viadukt z… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika