Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD představily zajištění bezpečnosti

ČD představily zajištění bezpečnosti

3.5.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Nové trendy v dopravě. Tak se jmenoval desátý ročník konference, která se na začátku dubna konala v budově VOŠ a SPŠ automobilní a technické v Českých Budějovicích. Za České dráhy zde vystoupila Michaela Hronovská z oddělení bezpečnosti a nouzového plánování.

ČD představily zajištění bezpečnosti

. Studentům a zástupcům odborné veřejnosti představila propracovaný systém zajištění bezpečnosti ČD. Kromě jiného uvedla, že dopravce si u soukromé bezpečnostní agentury Securitas ČR objednává službu ostrahy železničních stanic v majetku ČD, prostor pro odstavování osobních vozů, administrativních budov či areálů a v neposlední řadě na základě zpracovávaných analýz jsou pracovníky agentury doprovázeny osobní vlaky, kde je vysoká přestupková a trestná činnost na majetku dopravce i cestujících. V Jihočeském kraji se jedná zejména o doprovody vlaků po dobu vodácké sezony. ČD v otázce bezpečnosti dále spolupracují s Policií ČR, Městskou policií a s Celní správou.


Průměrné hodnocení (11 hlasů): 4.27

Další články této rubriky

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

Vlak Lemkin připomněl genociduVlak Lemkin připomněl genocidu

27.5.2023 - České dráhy společně s Centrem studií genocid Terezín a dceřinou společností ČD Cargo zahájily na konci dubna na pražském Masarykově nádraží projekt Vlak Lemkin. Ten byl vypraven u příležitosti 75. výročí přijetí Úmluvy o… »

ČD předvedly zázemí odstavného nádraží v PrazeČD předvedly zázemí odstavného nádraží v Praze

25.5.2023 - Dvě hodiny poutavého výkladu představily zástupcům médií fungování střediska údržby v pražské Michli, které spadá pod Oblastní centrum údržby Střed Českých drah. Cílem bylo zejména seznámit novináře s úskalími údržby… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika