Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD Muzeum se chlubí novým exponátem

ČD Muzeum se chlubí novým exponátem

15.4.2020 – autor: JOSEF HOLEK

ČD Muzeum v Lužné zprovoznilo další zajímavý exponát. Do svých sbírek získalo staré vjezdové návěstidlo ze stanice Kamenné Žehrovice (v minulosti stálo ve směru od Kladna).

ČD Muzeum se chlubí novým exponátem

Signalizovat bude otevření muzea a návěsti se budou během dne měnit. V 8 hodin ráno zčervená, v 9:00 sepne žlutá, v 9:30 zelená (+ návěstění r 30/40/60/80/T), v 16:00 přejde opět na žlutou, v 17 hodin na červenou a v 18 hodin zhasne zcela. V muzeu navíc letos plánují rekonstrukci kolejiště v okolí točny s cílem zvýšení kapacity pro vystavené exponáty, úpravu modelového kolejiště, vystavení parní lokomotivy 433.002 v expozice a řadu dalšího. Otevření areálu je však z důvodu pandemie koronaviru COVID-19 odloženo na neurčito.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3

Další články této rubriky

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha

22.11.2022 - Pražské Centrální dispečerské pracoviště (CDP) Správy železnic zprovoznilo v budově na Balabence nový dispečerský sál pro obsluhu části 4. tranzitního železničního koridoru. Momentálně slouží k dálkovému ovládání provozu… »

U Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhyU Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhy

20.11.2022 - Na výročí republiky byla v podřipské Račiněvsi vysazena Alej sira Nicholase Wintona. Připomíná člověka, který ve vší skromnosti a neokázalosti dokázal v roce 1939 před zvůlí nacistického režimu zachránit z Československa 669… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika