Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD Komunikátor uspěl v zátěžovém testu

ČD Komunikátor uspěl v zátěžovém testu

18.8.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Vývojáři Českých drah testují vlastní chatovací aplikaci ČD Komunikátor. Ta je určena především provozním zaměstnancům. Podrobnější informace o různých událostech na tratích by se tak měly vlakové čety anebo dispečinky dozvídat za pár vteřin.

ČD Komunikátor uspěl v zátěžovém testu

Do zátěžového testu projektu elektronizace provozní a krizové komunikace se na začátku srpna pustilo několik desítek zaměstnanců. Podle prvních informací aplikace funguje spolehlivě, některé drobnosti však musí programátoři ještě vyladit. Systém funguje na datové síti pravidelně, pokud nebude mít dostatečný signál, dokáže aplikace informaci převést do formy SMS zprávy a odeslat. Tématu se budeme více věnovat v některém z dalších vydání.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 5

Další články této rubriky

Výstavba haly v Plzni je v poloviněVýstavba haly v Plzni je v polovině

23.6.2021 - Výstavba haly v areálu Oblastního centra údržby (OCÚ) Západ Českých drah v Plzni je ve své polovině. Moderní opravárenské zázemí pro údržbu a opravy nabídne 400 metrů kolejí, portálový jeřáb s nosností 5 tun a další… »

Tunely na IV. koridoru se pojede dvoustovkouTunely na IV. koridoru se pojede dvoustovkou

17.6.2021 - Práce na čtvrtém koridoru úspěšně pokračují. Tunel Deboreč je prakticky hotový, v mezenském už je dokončena primární klenba a základové pasy, rýsuje se i estakáda u Ješetic. Plánuje se rovněž stavba necelých dvacet… »

Depa v Praze propojila nová spojkaDepa v Praze propojila nová spojka

28.4.2021 - Významnou úsporu nákladů a vyšší efektivitu při údržbě a opravách vlaků Českých drah přinese nové propojení mezi středisky údržby v pražské Michli (Praha Jih) a ve Vršovicích. Dopravce ho vybudoval jako vlastní alternativu… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika