Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD Komunikátor uspěl v zátěžovém testu

ČD Komunikátor uspěl v zátěžovém testu

18.8.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Vývojáři Českých drah testují vlastní chatovací aplikaci ČD Komunikátor. Ta je určena především provozním zaměstnancům. Podrobnější informace o různých událostech na tratích by se tak měly vlakové čety anebo dispečinky dozvídat za pár vteřin.

ČD Komunikátor uspěl v zátěžovém testu

Do zátěžového testu projektu elektronizace provozní a krizové komunikace se na začátku srpna pustilo několik desítek zaměstnanců. Podle prvních informací aplikace funguje spolehlivě, některé drobnosti však musí programátoři ještě vyladit. Systém funguje na datové síti pravidelně, pokud nebude mít dostatečný signál, dokáže aplikace informaci převést do formy SMS zprávy a odeslat. Tématu se budeme více věnovat v některém z dalších vydání.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 5

Další články této rubriky

Zemřel kolega Michal HeindlZemřel kolega Michal Heindl

19.3.2021 - Dnešní doba je velmi náročná. Do toho všeho občas přijde zpráva, kterou člověk nechce slyšet. Stejně tomu bylo i 18. 3. 2021, kdy se ráno rozletěla do světa zpráva o úmrtí Michala Heindla, našeho kamaráda a kolegy z plzeňského… »

Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie

3.3.2021 - Koronavirus v uplynulém roce výrazně omezil možnosti cestování, což se týkalo i nejzranitelnější skupiny obyvatel, osob se zdravotním handicapem. České dráhy navzdory tomu loni zajistily 4 584 objednaných přeprav… »

ČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém krajiČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém kraji

2.3.2021 - České dráhy zajistí regionální dopravu v Olomouckém kraji i po roce 2022. Zástupci ČD a Olomouckého kraje podepsali začátkem ledna příslušnou desetiletou smlouvu. Kontrakt se týká provozního souboru Elektrická síť – střed a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika