Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD jsou vstřícné k cyklistům

ČD jsou vstřícné k cyklistům

10.8.2021 – autor: PETR ŠŤÁHLAVSKÝ

Evropská cyklistická federace (ECF) zveřejnila průzkum vstřícnosti železničních dopravců v dálkové dopravě k cyklistům pod názvem Cyklisté milují vlaky.

ČD jsou vstřícné k cyklistům

České dráhy obsadily mezi 69 hodnocenými dopravci a produkty velmi dobrou devátou pozici a porazily většinu evropských velkých železnic. Sofistikovaný hodnotící systém zahrnoval šest oblastí zaměřených například na kapacitu a prostor pro umístění jízdních kol ve vlacích, půjčovny bicyklů, cenu, dostupnost informací či možnosti nákupu jízdenek a rezervaci míst. Dopravci pak byli podle počtu získaných bodů rozděleni do pěti kategorií. ČD získaly 58 % bodů a těsně jim utekla skupina, kterou hodnotitelé označují známkou dobrý. Ta vyžadovala 60 % bodů. K lepšímu hodnocení by přispělo více cizojazyčných informací na webu o půjčovnách v jednotlivých regionech.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

ČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy BcmzČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy Bcmz

23.7.2024 - V návaznosti na následky tragické nehody v Pardubicích přistoupily České dráhy k mimořádným prohlídkám lehátkových vozů řady Bcmz834. V rámci těchto kontrol byla u vozu provedena i stlačovací zkouška ve zkušebně kolejových… »

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika