Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD jsou vstřícné k cyklistům

ČD jsou vstřícné k cyklistům

10.8.2021 – autor: PETR ŠŤÁHLAVSKÝ

Evropská cyklistická federace (ECF) zveřejnila průzkum vstřícnosti železničních dopravců v dálkové dopravě k cyklistům pod názvem Cyklisté milují vlaky.

ČD jsou vstřícné k cyklistům

České dráhy obsadily mezi 69 hodnocenými dopravci a produkty velmi dobrou devátou pozici a porazily většinu evropských velkých železnic. Sofistikovaný hodnotící systém zahrnoval šest oblastí zaměřených například na kapacitu a prostor pro umístění jízdních kol ve vlacích, půjčovny bicyklů, cenu, dostupnost informací či možnosti nákupu jízdenek a rezervaci míst. Dopravci pak byli podle počtu získaných bodů rozděleni do pěti kategorií. ČD získaly 58 % bodů a těsně jim utekla skupina, kterou hodnotitelé označují známkou dobrý. Ta vyžadovala 60 % bodů. K lepšímu hodnocení by přispělo více cizojazyčných informací na webu o půjčovnách v jednotlivých regionech.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika