Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD Cargo získalo licenci pro Chorvatsko

ČD Cargo získalo licenci pro Chorvatsko

30.5.2022

Společnost ČD CARGO ADRIA se začátkem dubna stala držitelem všech potřebných oprávnění k provozování železniční nákladní dopravy v Chorvatsku. Obchodní činnost zahájila tato 100% dceřiná společnost ČD Cargo již v říjnu loňského roku.

ČD Cargo získalo licenci pro Chorvatsko
Zahájení přeprav na vlastní licenci očekává ČD Cargo v řádech týdnů. Připraveny v současné době má projekty na přepravu kontejnerů, obilnin a dalšího zboží. ČD Cargo má již nyní k dispozici najaté lokomotivy schopné provozu v Chorvatsku a do budoucna připravuje „chorvatizaci“ a také „slovinizaci“ vlastních interoperabilních lokomotiv, které by mohlo doplnit i několik lokomotiv starších řad. Vše bude záležet na aktuálních provozních a obchodních potřebách.

Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha

22.11.2022 - Pražské Centrální dispečerské pracoviště (CDP) Správy železnic zprovoznilo v budově na Balabence nový dispečerský sál pro obsluhu části 4. tranzitního železničního koridoru. Momentálně slouží k dálkovému ovládání provozu… »

U Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhyU Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhy

20.11.2022 - Na výročí republiky byla v podřipské Račiněvsi vysazena Alej sira Nicholase Wintona. Připomíná člověka, který ve vší skromnosti a neokázalosti dokázal v roce 1939 před zvůlí nacistického režimu zachránit z Československa 669… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika