Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD Cargo předvedlo automatické spřáhlo

ČD Cargo předvedlo automatické spřáhlo

24.8.2022

Dceřiná společnosti ČD Cargo představila vlak, jehož vagony jsou spojené pomocí digitálního automatického spřáhla. Zařízení ČDC otestovalo na konci července v seřaďovací stanici Brno-Maloměřice a zároveň prezentovalo jeho funkcionality při rozřazování a seřazováni přistavené soupravy.

ČD Cargo předvedlo automatické spřáhlo

Ukázkový vlak je vybavený automatickým spřáhlem 2. úrovně, tedy mechanickou a vzduchovou částí. Několik vozů disponuje i digitální a elektrickou silovou částí. Speciální vlak dorazil do Česka ze sousedního Polska a 25. července zamířil na testy do Maloměřic. Na našem území se souprava zdržela do 4. srpna a během této doby zavítala například do Českých Budějovic, Plzně či Mostu. Digitální automatické spřáhlo odborníci považují za převratné zařízení v nákladní železniční dopravě. Jeho hlavní přínosy spatřují ve větší automatizaci přepravy nákladů po kolejích. Nový systém spojování vozů má nahradit klasická spřáhla, jež se ne­obejdou bez obsluhy posunovačů. Automatickým spřáhlem by mělo být spojení rychlejší a levnější. 


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1

Další články této rubriky

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

Do Polska pohodlně vlaky Českých drah Do Polska pohodlně vlaky Českých drah

11.6.2024 - Podle statistik je Polsko jednou z nejvíce navštěvovaných zemí v Evropě. A těší se zájmu i u českých turistů, jejichž počty rekordně rostou i letos. Polsko nabízí kromě příznivé cenové hladiny i vysokou úroveň služeb,… »

ČD spustily novou kampaň na ekologické cestování vlakemČD spustily novou kampaň na ekologické cestování vlakem

9.6.2024 - Víte, jak ušetřit 44,68 kg CO2? Stačí si pro cestu mezi Prahou a Ostravou vybrat vlak místo automobilu. Právě na zdůraznění ekologického aspektu cestování vlakem se zaměřila nová marketingová kampaň Českých drah, se kterou se od… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika