Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

22.9.2023 – autor: Foto: Lukáš Růžička

Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo objednala dalších 12 lokomotiv typu TRAXX 3 MS vybavených palubním systémem Atlas (ETCS Level 2, Baseline 3). Lokomotivy by měly být dodány nejpozději v první polovině roku 2026. Hodnota kontraktu dosahuje 45 mil. eur.

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

Dalších 12 těchto strojů rozšíří stávající flotilu 16 lokomotiv Alstom, které dopravce již využívá, a 21 lokomotiv, které budou přebírány v letech 2024 a 2025. V souhrnu tak ČD Cargo bude do pololetí 2026 vlastnit již 49 těchto moderních interoperabilních lokomotiv. ČD Cargo využívá vícesystémové Traxxy především pro mezinárodní dopravu a expanzi do zahraničí. Usiluje také o to, aby se tyto lokomotivy dostaly do Chorvatska, kde by pracovaly pro ČD Cargo Adria. To by znamenalo, že dopravce nejen vytlačí na Balkán starší lokomotivy bez ETCS (jako jsou třídy 230 nebo 742 – dvě z nich již dostaly pro tamní provoz Indusi ATP), ale přiveze na rostoucí trhy i moderní vozový park.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ComfortJet se vydal na další testy do RakouskaComfortJet se vydal na další testy do Rakouska

27.11.2023 - První zkrácená čtyřvozová zkušební jednotka ComfortJet se v pátek 10. listopadu vydala na své další testy ze zkušebního okruhu u Velimi do Rakouska. Tam bude do soupravy zavázána měřící kalibrovaná náprava a uskuteční se… »

Ve škole elektrotechniky a strojírenství se připravují budoucí železničářiVe škole elektrotechniky a strojírenství se připravují budoucí železničáři

23.11.2023 - Střední škola elektrotechniky a strojírenství v pražských Záběhlicích se v maturitním oboru Provoz a ekonomika dopravy zaměřuje na vzdělávání provozních zaměstnanců. Za dobu své existence tato partnerská instituce Českých drah… »

ČD připravily další ročník odborné konferenceČD připravily další ročník odborné konference

19.11.2023 - České dráhy se po roce opět přihlásily a s partnery 19. a 20. října připravily třináctý ročník tradiční odborné konference. Letošní ročník byl výjimečný svým zaměřením na „Roli a budoucí úlohu lidského činitele na… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika