Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD - Telematika loni zvýšila zisk

ČD - Telematika loni zvýšila zisk

16.6.2022

ČD - Telematika loni přes pokračující pandemii zvýšila zisk na 109,7 milionu korun, což je meziročně o skoro 40 procent více. V roce 2020 zisk činil 66,9 mil. Kč. O 21 procent stouply tržby na 2,03 miliardy korun, zatímco v roce 2020 to bylo 1, 67 mld. Kč.

ČD - Telematika loni zvýšila zisk

K lepšímu výsledku přispěla odlišná struktura tržeb a také úspor, jak variabilních, tak fixních nákladů, a to i přes neplánované výdaje. Zejména se jednalo o nájemné za užívání pozemků ČD a SŽ spojené s časovým posunem zřízení služebností nebo podobně jako v předchozím roce o náklady související s dopadem pandemie koronaviru. Pro ČD - Telematiku byl rok 2021 i přes pokračující pandemii úspěšný a tržby firmy jsou rekordní. K jejich nárůstu přispěly zakázky na instalaci zabezpečovacích systémů ETCS pro ČD a ČD Cargo. 


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1

Další články této rubriky

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha

22.11.2022 - Pražské Centrální dispečerské pracoviště (CDP) Správy železnic zprovoznilo v budově na Balabence nový dispečerský sál pro obsluhu části 4. tranzitního železničního koridoru. Momentálně slouží k dálkovému ovládání provozu… »

U Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhyU Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhy

20.11.2022 - Na výročí republiky byla v podřipské Račiněvsi vysazena Alej sira Nicholase Wintona. Připomíná člověka, který ve vší skromnosti a neokázalosti dokázal v roce 1939 před zvůlí nacistického režimu zachránit z Československa 669… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika