Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Bulík definitivně uzavřel šumavské Léto s párou

Bulík definitivně uzavřel šumavské Léto s párou

24.8.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Šumava se 11. a 12. srpna rozloučila s tradičním Létem s párou. Akce, která si každé léto našla tisíce příznivců, už se však rok neuskuteční. Běžný provoz totiž bude na zdejších regionálních tratích zajišťovat jiný dopravce.

Bulík definitivně uzavřel šumavské Léto s párou

Hlavní hvězdou letošních nostalgických jízd byly soupravy tažené Bulíkem 464.008. Z Volar vyrážely hvězdicovitě do Nového Údolí, Kubovy Hutě anebo Chrobol. Vlakem jezdili i cestující v dobových kostýmech a zajištěna byla i doplňková přeprava jízdních kol. Podle Jiřího Kafky, ředitele českobudějovického Regionálního obchodního centra (ROC) Českých drah, byl navíc v Novém Údolí zajištěn přestup na ČD Šumava Bus na vrchol Třístoličník. Mimochodem, autokar bude na místní přírodní dominantu zajíždět vždy o víkendech až do 15. září.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Na Karlovarsko vyrazil mikulášský vlak se ŠlechtičnouNa Karlovarsko vyrazil mikulášský vlak se Šlechtičnou

10.12.2023 - Poslední listopadová sobota patřila na Karlovarsku mikulášským oslavám. Krátce po půl desáté ráno vyjel na trať zvláštní historický vlak v čele s parní lokomotivou 475.111 Šlechtičnou z nádraží v Mariánských Lázních a… »

Do Bechyně jsme nasadili komfortnější vozy Btn Do Bechyně jsme nasadili komfortnější vozy Btn

8.12.2023 - Na lokálce z Tábora do Bechyně jezdí komfortnější vozy řady Btn. Starší dvounápravové přípojné vagony k motorovým vozům jsou nahrazeny čtyřnápravovými vozy s podvozky se vzduchovým vypružením. Vyrobila je Moravskoslezská… »

ČD opět uspěly v anketě Nejdůvěryhodnější značka 2023ČD opět uspěly v anketě Nejdůvěryhodnější značka 2023

6.12.2023 - České dráhy po roce opět zvítězily v anketě Nejdůvěryhodnější značka 2023, a to v kategorii Poskytovatel dopravních služeb. Dopravce tak obhájil loňské vítězství a celkově už v této anketě posbíral šest cen. ČD zvítězily… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika