Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Bulík definitivně uzavřel šumavské Léto s párou

Bulík definitivně uzavřel šumavské Léto s párou

24.8.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Šumava se 11. a 12. srpna rozloučila s tradičním Létem s párou. Akce, která si každé léto našla tisíce příznivců, už se však rok neuskuteční. Běžný provoz totiž bude na zdejších regionálních tratích zajišťovat jiný dopravce.

Bulík definitivně uzavřel šumavské Léto s párou

Hlavní hvězdou letošních nostalgických jízd byly soupravy tažené Bulíkem 464.008. Z Volar vyrážely hvězdicovitě do Nového Údolí, Kubovy Hutě anebo Chrobol. Vlakem jezdili i cestující v dobových kostýmech a zajištěna byla i doplňková přeprava jízdních kol. Podle Jiřího Kafky, ředitele českobudějovického Regionálního obchodního centra (ROC) Českých drah, byl navíc v Novém Údolí zajištěn přestup na ČD Šumava Bus na vrchol Třístoličník. Mimochodem, autokar bude na místní přírodní dominantu zajíždět vždy o víkendech až do 15. září.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

Vlak Lemkin připomněl genociduVlak Lemkin připomněl genocidu

27.5.2023 - České dráhy společně s Centrem studií genocid Terezín a dceřinou společností ČD Cargo zahájily na konci dubna na pražském Masarykově nádraží projekt Vlak Lemkin. Ten byl vypraven u příležitosti 75. výročí přijetí Úmluvy o… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika