Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Bohumín se chystá na velký železniční svátek

Bohumín se chystá na velký železniční svátek

19.9.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Oslavy Národního dne železnice se v Bohumíně odehrají sice až v sobotu 23. září, přípravy na akci jsou již v plném proudu. Závěrečný kontrolní den prověřil 1. září připravenost záchytného parkoviště za budovou nádraží, úpravu depa kolejových vozidel pro denní i večerní program a také jednotlivé úkoly koordinačního týmu, kde jsou delegováni například zástupci pořadatelské agentury, města Bohumína, ale hasiči či policisté.

Bohumín se chystá na velký železniční svátek

Novotou bude zářit i výpravní budova bohumínského nádraží, kde SŽDC nejen rekonstruuje střechu, ale vybaví výpravní budovu novým nátěrem. Menším zklamáním bude pro fotografy během oslav uzavření nadchodové lávky nad nádražím. Byť byla znovuotevřena na konci srpna po nákladné rekonstrukci, z bezpečnostních důvodů musí zůstat v sobotu 23. září pro veřejnost nepřístupná. Na noční vlakovou show, která bude vrcholem oslav, jsou navíc již všechna místa na tribuně beznadějně vyprodána. Stále lze ještě koupit vstupenky na stání a posledních padesát kusů bude v prodeji ještě v den konání oslav u hlavního vstupu v Infopointu ČD.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 3.33

Další články této rubriky

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika