Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Blanka Havelková: Projekt zlepšuje firemní klima

Blanka Havelková: Projekt zlepšuje firemní klima

26.8.2016 – autor: PETR SLONEK

Před několika měsíci se z iniciativy předsedy představenstva ČD Pavla Krtka zapojily čtyři manažerky z Českých drah do projektu Britské obchodní komory Equilibrium. Ten si klade za cíl dostat více talentovaných a schopných žen do TOP managementu a vedení společností a dále je podporovat v jejich rozvoji. Jednou z nich je i Blanka Havelková, předsedkyně představenstva DVI.

Blanka Havelková: Projekt zlepšuje firemní klima

Blanka Havelková vystudovala Filozofickou fakultu na Karlově univerzitě a již během studia pracovala ve Výzkumném ústavu pedagogickém v Praze. V roce 2008 nastoupila na personální odbor do Českých drah, kde se stala vedoucí oddělení vzdělávání. „Na této pozici jsem získala nejen velké příležitosti ke svému osobnímu rozvoji, ale zejména možnost ovlivňovat kulturu naší společnosti a podílet se na vytváření prostředí učící se organizace pro naše zaměstnance. Touhu učit se novým věcem a posouvat se dál, jsem vždy cítila velmi intenzivně, a proto jsem se v letošním roce přihlásila do výběrového řízení na pozici člena představenstva DVI, kde jsem uspěla,“ vysvětlila svou účast v projektu.

Odvaha na cestě k úspěchu

V červnu tohoto roku byla Blanka Havelková zvolena předsedkyní představenstva Dopravně vzdělávacího institutu. Tato společnost patří do skupiny Českých drah a má na starosti školení a kursy nejenom v oblasti odborně železniční, ale také manažerské, jazykové a další. „Je nutné, aby zaměstnanci Českých drah byli vybavení kvalitními vzdělávacími programy a nástroji, které jim pomohou v jejich práci,“ řekla Blanka Havelková.

„Měla jsem při práci možnost poznat vzdělávání z několika stran. Všechny zkušenosti mi dnes velmi pomáhají v mé nové pozici. Chtěla bych z DVI vybudovat vzdělávací organizaci, která pomůže k realizaci představy ČD jako skupiny moderních, technologicky vyspělých firem s profesionálními a zákaznicky orientovaným zaměstnanci.“

 Uplatnění žen kvóty nevyřeší

„Projekty jako je Equilibrum napomáhají měnit firemní klima a společenské předsudky ohledně žen ve společnosti vůbec. Nemyslím si, že větší uplatnění žen vyřeší nějaké kvóty a předpisy. Velmi si cením toho, že České dráhy, typicky mužská společnost, se takového projektu účastní a ženy ve svých řadách vítají,“ dodala.

Projekt Equilibrum je primárně určen k výměně zkušeností, konzultacím a řešením pracovních i jiných problémů. Jeho velké plus vidí Blanka Havelková v příležitosti setkat se s lidmi, kteří jsou ve svých profesích úspěšní a zastávají vrcholné pozice.

Inspirující setkávání s mentorkou

„Projekt jsem organizačně zajišťovala z pozice vedoucí oddělení vzdělávání, a když mě personální ředitel Ivo Veselý vyzval, abych se do něj sama přihlásila, neváhala jsem ani minutu.“

Mentorkou Blanky Havelkové je Olga Stuck, členka vrcholového managementu  a globální HR ředitelka společnosti Moravia IT s.r.o., která patří mezi 10 největších poskytovatelů globalizačních řešení na světě.

„Pravidelná setkávání s mentorkou jsou pro mě inspirující a obohacující. Její profesní i osobní rady jsem již několikrát aplikovala do praxe s viditelnými výsledky. Nejvíce si cením její otevřenosti a důrazu na sladění osobního a profesního života. Naše rozhovory mě naplňují energií a odvahou přijímat nové výzvy. Měla jsem štěstí, že mám možnost s ní spolupracovat, právě nyní v mé nové pozici na DVI,“ doplnila Blanka Havelková.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Zemřel kolega Michal HeindlZemřel kolega Michal Heindl

19.3.2021 - Dnešní doba je velmi náročná. Do toho všeho občas přijde zpráva, kterou člověk nechce slyšet. Stejně tomu bylo i 18. 3. 2021, kdy se ráno rozletěla do světa zpráva o úmrtí Michala Heindla, našeho kamaráda a kolegy z plzeňského… »

Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie

3.3.2021 - Koronavirus v uplynulém roce výrazně omezil možnosti cestování, což se týkalo i nejzranitelnější skupiny obyvatel, osob se zdravotním handicapem. České dráhy navzdory tomu loni zajistily 4 584 objednaných přeprav… »

ČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém krajiČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém kraji

2.3.2021 - České dráhy zajistí regionální dopravu v Olomouckém kraji i po roce 2022. Zástupci ČD a Olomouckého kraje podepsali začátkem ledna příslušnou desetiletou smlouvu. Kontrakt se týká provozního souboru Elektrická síť – střed a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika