Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Bezdružická lokálka oslavila kulatiny

Bezdružická lokálka oslavila kulatiny

12.8.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Bezdružická lokálka má za sebou 120. narozeniny. Oslava otevření železnice spojující západočeské Pňovany s Bezdružicemi se uskutečnila v polovině července. Hlavním bodem programu byly nostalgické jízdy historického vlaku v čele s parní lokomotivou 434.2186 anebo historickým motorovým vozem M 131.1515.

Bezdružická lokálka oslavila kulatiny. Foto: Miroslav Klas

Podle Marka Plochého, ředitele Centra historických vozidel Českých drah a jednoho z pořadatelů, byla účast velmi vysoká. Parní vlak přijel na lokálku přes Plzeň, odkud přivezl první návštěvníky. Poté celý den jezdil do Cebivi a zpět, motorový vůz přezdívaný Hurvínek spojoval Bezdružice s nedalekými Kokašicemi. Narozeninové oslavy doplnilo taneční vystoupení skupiny Althea, hudební vystoupení Švejk bandu Milana Benedikta Karpíška, divadlo Z bedny, výstava o historii železnice atd. Otevřené bylo i Muzeum Bezdružické lokálky.

 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika