Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Automaty ČD Snack jsou i na spojích R19

Automaty ČD Snack jsou i na spojích R19

12.9.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Ve druhé polovině srpna začala v brněnském DKV postupná montáž nápojových automatů ČD Snack na šesti pětivozových a dvou třívozových jednotkách InterPanter, které zajišťují dálkovou dopravu na spojích linky R19 mezi Brnem, Pardubicemi a Prahou. Tento přístroj s nápoji a pochutinami společnosti Delikomat se ve vlacích prvně objevil už před rokem na spojích linky R13 mezi Brnem a Olomoucí.

Automaty ČD Snack jsou i na spojích R19

Drobné občerstvení si tak cestující budou moci koupit na všech čtrnácti jednotkách InterPanter, provozovaných národním dopravcem. Vzhledem k tomu, že soupravy byly již z výroby předpřipraveny na montáž automatů, nebylo samotné připojení náročné. Spočívalo v instalaci zásuvky 230 V do nástupního prostoru a podstavce pod automat. Podle vedoucího údržby Miroslava Pražáka z DKV Brno bylo oříškem snad jen vlastní usazení automatu na podstavec kvůli omezenému prostoru a jeho značné hmotnosti. Během osmi hodin byl každý přístroj kompletně nainstalován, naplněn a připraven k použití. Současně se v DKV Brno pro linku R19 stanovily přesné časy a místa pro doplňování sortimentu. To je logisticky náročnější právě ve vlacích oproti například obchodním centrům či nádražním budovám.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.2

Další články této rubriky

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika