Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Astrovlak vyjel do Nového Údolí

Astrovlak vyjel do Nového Údolí

20.11.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Do hlubokých šumavských hvozdů se vypravil v pátek 17. listopadu speciální Astrovlak. Motorový vůz řady 842 vyrazil z Českých Budějovic a odvezl cestující nejprve do Stožce.

Astrovlak vyjel do Nového Údolí

V místní restauraci si mohli popovídat se zástupci Akademie věd ČR (AV ČR) o hvězdách a absolutně temné obloze, která je na Šumavě, resp. v oblasti Lipenska k vidění. Kromě toho několik desítek účastníku zhlédlo populárně-vědecký dokument Tiché hrozby z dílny AV ČR. Po krátké diskuzi vyjel vlak ke státní hranici v Novém Údolí, po cestě zastavil na mostu přes říčku Světlou, tedy v místě, kde před téměř třiceti lety padla železná opona. V Den boje za svobodu a demokracii šlo o symbolický akt. V Novém Údolí panovalo nepříznivé počasí, jasná obloha bez světelného smogu tedy nebyla k mání. Druhý ročník akce, která je určena široké veřejnosti, pořádaly České dráhy ve spolupráci s obcí Stožec a Svazem obcí Lipenska.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Hala českobudějovického nádraží se otevře na přelomu rokuHala českobudějovického nádraží se otevře na přelomu roku

30.9.2022 - Příjezdová hala českobudějovického vlakového nádraží, která je kvůli rekonstrukci uzavřená, by mohla veřejnosti začít sloužit na přelomu letošního a příštího roku. Rekonstrukce celého nádraží, která začala před dvěma… »

Zájem o půjčovny ČD Bike rosteZájem o půjčovny ČD Bike roste

27.9.2022 - Zájem o vypůjčení kol v provozovnách ČD Bike stále roste. Od začátku letošního roku do konce července si bicykl vypůjčilo už tři a půl tisíce lidí, stoupá také zájem o elektrokola nebo koloběžky. Nabídka ČD Bike se nyní s… »

ČD Cargo objednává nové lokomotivy ČD Cargo objednává nové lokomotivy

21.9.2022 - Největší český železniční nákladní dopravce ČD Cargo a společnost Siemens Mobility Česká republika podepsaly v červenci smlouvu na nákup deseti interoperabilních vícesystémových elektrických lokomotiv Siemens Vectron MS (varianta… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika