Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Advent zpestřily jízdy vlaků s Mikulášem, andělem a čerty

Advent zpestřily jízdy vlaků s Mikulášem, andělem a čerty

19.12.2018 – autor: REDAKCE

Také letos se mohli všichni fandové zúčastnit už tradiční jízdy parního vlaku s Mikulášem i zábavného projektu pro děti Čertohráček. Obě akce se uskutečnily o prvním adventním víkendu, tedy 1. a 2. prosince, a centrem mikulášského veselí se stalo nádraží Praha-Smíchov.

Advent zpestřily jízdy vlaků s Mikulášem, andělem a čerty

Parní vlak vedený lokomotivou Šlechtična v doprovodu Mikuláše, anděla a čerta vyrazil po oba dny na trati po Praze a okolí a zavítal například do Řevnic, Uhříněvsi, Horních Počernic, do Krče, Braníka či na Karlštejn. Podobnou trasu měl i Čertohráček, jenž se navíc objevil i v Čelákovicích a Úvalech. Letošní ročník v sobotu doplnily symbolické oslavy 25 let od vzniku organizace ROPID. Zájemci si mohli zakoupit novou brožuru o čtvrtstoletí vzniku a vývoje Pražské integrované dopravy i novou dopravní mapu Prahy. Připraveny byly speciální jízdy třívozovou soupravou historických tramvají mezi Smíchovem a Muzeem MHD ve Střešovicích, oblíbené nostalgické jízdy historickými autobusy Ikarus 260, Karosa ŠD 11, Škoda 706 RTO a po setmění se na nádraží Praha-Krč uskutečnil také ohňostroj.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika