Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Advent zpestřily jízdy vlaků s Mikulášem, andělem a čerty

Advent zpestřily jízdy vlaků s Mikulášem, andělem a čerty

19.12.2018 – autor: REDAKCE

Také letos se mohli všichni fandové zúčastnit už tradiční jízdy parního vlaku s Mikulášem i zábavného projektu pro děti Čertohráček. Obě akce se uskutečnily o prvním adventním víkendu, tedy 1. a 2. prosince, a centrem mikulášského veselí se stalo nádraží Praha-Smíchov.

Advent zpestřily jízdy vlaků s Mikulášem, andělem a čerty

Parní vlak vedený lokomotivou Šlechtična v doprovodu Mikuláše, anděla a čerta vyrazil po oba dny na trati po Praze a okolí a zavítal například do Řevnic, Uhříněvsi, Horních Počernic, do Krče, Braníka či na Karlštejn. Podobnou trasu měl i Čertohráček, jenž se navíc objevil i v Čelákovicích a Úvalech. Letošní ročník v sobotu doplnily symbolické oslavy 25 let od vzniku organizace ROPID. Zájemci si mohli zakoupit novou brožuru o čtvrtstoletí vzniku a vývoje Pražské integrované dopravy i novou dopravní mapu Prahy. Připraveny byly speciální jízdy třívozovou soupravou historických tramvají mezi Smíchovem a Muzeem MHD ve Střešovicích, oblíbené nostalgické jízdy historickými autobusy Ikarus 260, Karosa ŠD 11, Škoda 706 RTO a po setmění se na nádraží Praha-Krč uskutečnil také ohňostroj.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha

22.11.2022 - Pražské Centrální dispečerské pracoviště (CDP) Správy železnic zprovoznilo v budově na Balabence nový dispečerský sál pro obsluhu části 4. tranzitního železničního koridoru. Momentálně slouží k dálkovému ovládání provozu… »

U Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhyU Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhy

20.11.2022 - Na výročí republiky byla v podřipské Račiněvsi vysazena Alej sira Nicholase Wintona. Připomíná člověka, který ve vší skromnosti a neokázalosti dokázal v roce 1939 před zvůlí nacistického režimu zachránit z Československa 669… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika