Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Salonek hostil setkání dopravců zemí V4 a ÖBB

Salonek hostil setkání dopravců zemí V4 a ÖBB

7.10.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Výměna zkušeností s implementací systému údržby ECM podle IV. železničního balíčku, instalací ETCS a se schvalováním modernizovaných vozidel byla hlavním tématem setkání vedení Českých drah se svými protějšky z rakouských ÖBB, maďarských MÁV-START, polských PKP-IC a slovenských ZSSK. Jednání se uskutečnilo ve vládním salonku pražského hlavního nádraží.

 Salonek hostil setkání dopravců zemí V4 a ÖBB

Hodně se hovořilo o údržbě ECM. V tomto směru jsou nejdále Rakušané. Certifikací ECM disponují také ZSSK. V případě ETCS ČD informovaly o zavedení výhradního provozu od 1. ledna 2025 na většině koridorových tratí. Velkou část diskuze na téma ETCS tvořila debata o dodacích lhůtách technologie, ceně i míře podpory instalace ze strany států a EU. Projednávalo se též schvalování nových nebo modernizovaných vozidel podle předpisů EU. Dopravci řešili, jak nastavit proces tak, aby se realizace zakázek a schvalování odehrávaly bez zpoždění. ČD informovaly i o procesu předběžných tržních konzultací na vozidla s alternativním pohonem.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Lidem slouží nová stanice i podchodLidem slouží nová stanice i podchod

6.10.2021 - Cestující mohou od 24. září využívat novou stanici Praha-Zahradní Město. Ta je součástí vybudovaného přestupního terminálu. Stanice se stejně jako zastávka Praha-Eden nachází na traťové přeložce, kterou Správa železnic… »

V Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kolaV Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kola

24.9.2021 - V Lysé nad Labem na Nymbursku začala počátkem srpna fungovat druhá parkovací věž pro kola. Vyrostla v městské části Litol, tedy na opačné straně nádraží než první biketower. Její stavba přišla na 19 milionů korun. V Česku jde… »

Koridor u Brna čeká modernizaceKoridor u Brna čeká modernizace

23.9.2021 - Rekonstrukce prvního koridoru je v plném proudu. Stavební stroje se na podzim nově zakousnou do úseků mezi Blanskem, Adamovem a Brnem. Oprav se dočká především železniční svršek, vznikne nová odbočka Svitava a úprav dozná i… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika