Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Nová servisní hala v Brně

Nová servisní hala v Brně

13.5.2020 – autor: MARTIN HARÁK

I přes omezení spojené s virovou pandemií pokračuje stavba nové servisní haly v brněnských Maloměřicích. Když v roce 2015 byly do Maloměřic převzaty nové jednotky InterPanter o celkové délce téměř 135 metrů s odlišnou koncepcí od starých jednotek řady 560, bylo zřejmé, že stávající haly v Maloměřicích s napojenou kolejovou infrastrukturou budou pro tento typ vlaků nedostačující.

 Nová servisní hala v Brně

Zpracovaná studie jednoznačně podpořila výstavbu nové haly a v loňském létě se rozeběhla stavební činnost. Ředitel Oblastního centra údržby Východ Zbyněk Rederer potvrdil, že dosavadní průběh stavby je plynulý. Obavy z překvapení, které mohly nastat při zemních pracích, se naštěstí nenaplnily. Za krátkou dobu tak betonový skelet s panely a střešní konstrukcí ukryje základy pro 156 metrů dlouhou dvoukolejnou pojezdovou plochu se sloupkovými kanály a připravenou základovou jámu pro osazení hříže. Součástí stavby je i nová napájecí stanice, která umožní zkoušení jednotek i na stejnosměrný napájecí systém a nové zařízení na doplňování písku do vlaků.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 3.8

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika