Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zahraničí / ZSSK si pořídí čtyři Kissy

ZSSK si pořídí čtyři Kissy

14.1.2022 – autor: JOSEF HOLEK

Nejen na slovenskou železniční síť by měla vyjet čtveřice dvoupodlažních, elektrických jednotek Stadler Kiss. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) podepsala kupní smlouvu v polovině prosince loňského roku. Nové Kissy mají být dodané během dvou let a jezdit budou především v západní polovině Slovenska, objevit by se však měly i na lince z Bratislavy do Břeclavi.

ZSSK si pořídí čtyři Kissy
Pokud se nestihne proměna uzlu v Žilině, budou zatím nasazeny z Palárikova do Banské Bystrice. Jednotky umí jezdit rychlostí 160 km/h a cestujícím nabídnou moderní informační systém anebo možnost připojení k internetu pomocí technologie wi-fi. Dále nebude chybět kamerový systém a automatické počítání cestujících. Šestivozové jednotky dokážou přepravit také 15 jízdních kol. V 1. třídě bude 30 míst, ve 2. třídě 552. ZSSK za nové vozy zaplatí 76,95 milionu eur (více než 1,9 miliardy Kč). Většinu zaplatí unijní dotace.

Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

DB nasadily na boj se zpožděním vlaků umělou inteligenciDB nasadily na boj se zpožděním vlaků umělou inteligenci

5.9.2023 - Jak nejlépe bojovat na železnici se zpožděním? Deutsche Bahn (DB) už možná našly recept. Pomoci má zapojení umělé inteligence (AI) do řízení dopravy. Tím by se měla zajistit rychlejší reakce na mimořádnosti a zároveň i méně… »

Egypt zmodernizuje 280 stárnoucích lokomotivEgypt zmodernizuje 280 stárnoucích lokomotiv

4.9.2023 - Egyptské státní dráhy (ENR) se rozhodly obnovit svůj stárnoucí park hnacích vozidel. Podepsaly proto dvě smlouvy na modernizaci a údržbu nejméně 280 dieselelektrických lokomotiv se společností Škoda Group. První se týká… »

Na tatranské tratě se vracejí první zmodernizované jednotkyNa tatranské tratě se vracejí první zmodernizované jednotky

3.9.2023 - Turismu ve Vysokých Tatrách pomůže i 15 zmodernizovaných jednotek řady 425.95. První dvě z nich nasadila Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) do provozu v síti Tatranských elektrických železnic (TEŽ) v polovině července. Další… »

 

Všechny články rubriky Zahraničí

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika