Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zahraničí / Zefira bude vyrábět Hitachi Rail

Zefira bude vyrábět Hitachi Rail

4.2.2022 – autor: JOSEF HOLEK

Výrobce železničních kolejových vozidel Alstom na začátku prosince dostál svým závazkům vůči Evropské komisi, která požadovala, aby se po akvizici kanadské firmy Bombardier zbavila části majetku. Chtěla tím na evropském trhu zajistit rovnou hospodářskou soutěž.

Zefira bude vyrábět Hitachi Rail

Alstom, který je například výrobcem rychlovlaků TGV, už prodal několik svých závodů, před nedávnem předal i svůj projekt V300 ZEFIRO firmě Hitachi Rail. Zefira jsou známá například pod obchodním označením Frecciarossa 1000 italských železnic. „Transakce je součástí závazků společnosti Alstom vůči Evropské komisi,“ potvrdil mluvčí Alstomu Samuel Miller.

Konkurence Číně

Firma bude i nadále plnit své závazky vyplývající ze stávajících objednávek kolejových vozidel od italského dopravce Trenitalia a ILSA tak, aby byl zajištěn hladký přechod. „Pro Hitachi Rail tato transakce upevňuje závazek společnosti na trhu velmi vysokorychlostních železnic, zejména italské Frecciarossa 1000, a posiluje sílu služeb a údržby společnosti,“ upřesnil mluvčí. Transakce by měla být v souladu se všemi platnými sociálními procesy a je konzultována i s příslušnými odborovými organizacemi. Uzavření transakce Alstom očekává v prvním pololetí letošního roku.

Alstom dokončení odkupu železniční divize Bombardieru oznámil loni na konci ledna. Stal se tak druhým největším výrobcem vlaků na světě, za čínskou firmou CRRC. Převzetí divize by mělo Alstomu pomoci právě i v konkurenčním boji s CRRC, která teď rozšiřuje své zahraniční aktivity.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

DB nasadily na boj se zpožděním vlaků umělou inteligenciDB nasadily na boj se zpožděním vlaků umělou inteligenci

5.9.2023 - Jak nejlépe bojovat na železnici se zpožděním? Deutsche Bahn (DB) už možná našly recept. Pomoci má zapojení umělé inteligence (AI) do řízení dopravy. Tím by se měla zajistit rychlejší reakce na mimořádnosti a zároveň i méně… »

Egypt zmodernizuje 280 stárnoucích lokomotivEgypt zmodernizuje 280 stárnoucích lokomotiv

4.9.2023 - Egyptské státní dráhy (ENR) se rozhodly obnovit svůj stárnoucí park hnacích vozidel. Podepsaly proto dvě smlouvy na modernizaci a údržbu nejméně 280 dieselelektrických lokomotiv se společností Škoda Group. První se týká… »

Na tatranské tratě se vracejí první zmodernizované jednotkyNa tatranské tratě se vracejí první zmodernizované jednotky

3.9.2023 - Turismu ve Vysokých Tatrách pomůže i 15 zmodernizovaných jednotek řady 425.95. První dvě z nich nasadila Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) do provozu v síti Tatranských elektrických železnic (TEŽ) v polovině července. Další… »

 

Všechny články rubriky Zahraničí

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika