Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zahraničí / Stadler uspěl v Arábii, dodá až 20 vlaků saúdskoarabským železnicím

Stadler uspěl v Arábii, dodá až 20 vlaků saúdskoarabským železnicím

27.3.2024 – autor: PETR SLONEK

Stadler dodá státním saúdskoarabským železnicím (SAR) minimálně 10 dieselelektrických jednotek z rodiny Next Generation. Součástí smlouvy, kterou společnost podepsala v únoru, je také desetiletá údržba vozidel a opce na případných dalších 10 jednotek. Jde o první zakázku, kterou švýcarský výrobce získal v oblasti Perského zálivu.

Stadler uspěl v Arábii, dodá až 20 vlaků saúdskoarabským železnicím

Celková hodnota kontraktu je 600 milionů švýcarských franků včetně základní objednávky na zmíněných deset vlaků, kompletní údržby a dodávky náhradních dílů po celou dobu, plus opce na deset dalších vlaků a jejich údržba rovněž po dobu deseti let.
Souprava má měřit 175 metrů a pojme 320 cestujících. Pohánět ji budou dvě diesel­elektrické pohonné jednotky, na každém konci jedna. Spalovací motory musí splňovat nejnovější emisní normy EU Stage V. Podle výrobce bude nová flotila SAR vybavena speciálně pro provoz v pouštním klimatu Saúdské Arábie a povýší cestování vlakem v zemi „na další úroveň, pokud jde o pohodlí cestujících, zážitek z cestování a spolehlivost“. 
Vozidla mají obsluhovat spojení mezi největšími centry země, včetně linky mezi hlavním městem Rijád a druhým největším městem Saúdské Arábie Dammam přes Hofuf a Abqaiq. Objednatel kladl důraz na cestovní komfort a spolehlivost.„Zavedení nových vlaků do provozu otevře nové obzory pro ekonomický pohyb lidí tím, že podpoří rychlé propojení mezi městy a hlavními regiony,“ řekl saúdskoarabský ministr dopravy a logistických služeb Saleh bin Nasser Al-Jasser. Generální ředitel Stadler Rail Peter Spuhler podotkl, že SAR je jedním z nejrychleji rostoucích železničních dopravců na světě.
V roce 2022 vyhlásil dopravce výběrové řízení na dodávku vozidel. O rok později vybral nabídku Stadleru a začala jednání o detailech smlouvy. Zástupci společnosti tvrdí, že ekonomický rozvoj regionu z něj činí jeden z nejperspektivnějších trhů i pro výrobce kolejových vozidel. Zájem Saúdů o cestování po železnici se každoročně zvyšuje.
 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

DB otevřely v Berlíně nové praktické školicí střediskoDB otevřely v Berlíně nové praktické školicí středisko

30.4.2024 - Německé dráhy DB otevřely na začátku února nové učňovské a školicí středisko v Berlíně. Na ploše 5 000 m2, což je o 2 000 metrů více, než měly stávající prostory, vybudovala společnost nové, moderní centrum pro… »

SBB je zpět v černých číslechSBB je zpět v černých číslech

29.4.2024 - Hospodaření švýcarských železnic SBB skončilo poprvé od roku 2019 v plusu. Stalo se tak především díky rekordnímu počtu cestujících, které dopravce přepravil. Společnost díky tomu vykázala za rok 2023 zisk po čtyřech letech, a… »

PKP Intercity zakoupí 300 nových vozů PKP Intercity zakoupí 300 nových vozů

26.4.2024 - Polský státní dopravce PKP Intercity přidělil svůj historicky největší kontrakt společnosti H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych (FSP). Výrobce se sídlem v Poznani, který uspěl v soutěži vypsané v prosinci 2022, vyrobí 300… »

 

Všechny články rubriky Zahraničí

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika